#CITATYZPROHLIDEK

Ahoj, zdravím všechny 😏

Asi většina z vás, kteří čtete tento blog, mne má v přátelích na Facebooku (odkaz zde ). Pokud tomu tak je, tak asi víte, že když na prohlídce řekne některý z návštěvníků (či já sám) nějakou perličku, tak se o ni podělím na této sociální síti. Vzhledem k tomu, že se každý může vyjádřit špatně omylem, nezveřejním žádné informace o koho se jednalo. Tento článek rozhodně nemá v úmyslu někoho urazit, spíše si ukázat, že i průvodcovská práce může být poměrně vtipná.

 Narovinu je třeba si říct, že návštěvníci jsou různí. Můžete samozřejmě narazit i na typy lidí, kteří jsou bručouni, přesto je víc těch, kteří si jedou výlet vážně užít. Přesně tak s vámi poté na prohlídkách mohou mluvit a když někdo přijde tak pozdě, že stihne už jen jednu prohlídku, může dojít i k této konverzaci:

Návštěvník: ,,Tak my bysme rádi na tu hrobku"
Kolegyně: ,,Dobrá, tak kolega vás tam dovede" (myšleno já)
Návštěvník:(mým směrem) ,,Tak pojď, draku!" 

 Jak asi většina z vás ví, hospitál Kuks je známý svými sochami Ctností a Neřestí, které vytesal Matyáš Bernard Braun. Ukazují se zde tedy dobré i špatné vlastnosti člověka, které jsou znázorněny různými symboly. Problém však je, když jste na výletě s dítětem, které prostě nemůže pochopit, co je špatného na tzv.,,smilstvu".

Paní - ,,No...ehm...smilstvo...víš, to je, když někdo spí s mnoha klukama."
Chlapeček - ,,Aha, takže něco, jako když já spím s kamarády" ?

 Děti... Je někdy zvláštní, co se jim může líbit a očividně je láká to tajemno...některé dokonce tak moc, že můžete během prohlídky hrobky zaslechnout:

,,Jéé, maminko, já chci taky takový pokojíček"

No a teď si odhalíme jedno velké průvodcovské ,,tajemství". Ano, holky dostávají pozvání na rande od mužských posluchačů, my muži dostáváme občas také nějaká pozvání či telefonní čísla od příslušnic ženského pohlaví. Do sakristie se dostáváme přes jeden ukrytý vchod, což mnohé návštěvníky může překvapovat, ovšem jedna přibližně šedesátiletá dáma mi na to, co jsem jí ukázal tento vchod, řekla: 

,,Hmm, tady je taková schovávačka, jo? Co tam se mnou budete dělat?"
(Pro posměváčky: A teď zkuste na tohle nějak rozumně odpovědět!)

Poslední citáty, které si představíme jsou od žen. Ano, opět.. 
Na každé prohlídce se snažím působit lidsky a hlavně PŘÍJEMNĚ. Snažím se dostatečně usmívat, abych dokázal zpříjemnit někomu den, jenže jsem zjistil, že to také není úplně dobře. Když se totiž usmíváte, může hrozit podobný dotaz, jaký jsem dostal já:

,,Promiňte, vy máte tak příjemný úsměv. Vy jste gay?"

nebo mi jednou po prohlídce jedna dáma řekla:

,,Bylo to úžasné! Vy jste takový koloušek!"


Doufám, že se vám tento článek líbil a zároveň vás i pobavil, což bylo hlavním účelem. Ještě jednou, věřím, že nikoho nepošpinil, asi každý se někdy špatně vyjádříme, nebo proneseme nějakou perličku, takže jeden z chystaných článků budou mé vlastní přeřeky, které se mi staly. Bohužel jich bylo víc, než je asi zdrávo :-)

Přeji vám krásný den a těším se na vás u dalšího článku či videa! Budu rád za vaše komentáře pod článek.

Váš Aleš OtavaKomentáře

 1. No nic proti,ale příjemný a usměvavý a sečtělý a slušně oblečený mladý muž opravdu evokuje v ženách bud ochranitelstvi nebo to,že je gay 😂😂😂 v Lednici jednou provázel mladý muž a za ním chodily vyloženě na prohlídky ženy ... nutno podotknout,že byl fakt dobrý (a na ruce náramek SpartanRace tónů dodal šmrnc) 😂😂😎

  OdpovědětVymazat
 2. Deti a historické pamiatky to niekedy nejde dokopy :D. Nedávno som sa zúčastnila prehliadky neďalekého hradu a po asi dvadsiatich minútach od začatia prehliadky sme sa dostali k miestu o ktorom nám sprievodkyňa povedala, že je to hradná mučiareň. Budeme si ju môcť pozrieť po prehliadke, ale máme dávať pozor, pretože ak nemáme čisté svedomie nemusíme odtiaľ vyjsť. O niekoľko sekúnd potom som začula hlas malého chlapčeka: "Mamí, ja chcem vidieť to svedomie." Na to mu maminka začala vysvetľovať, že to je, keď ju zlostí a potom ho to večer trápi a nemôže kvôli tomu zaspať. Chlapček chvíľu rozmýšľal a víťazoslávnym tónom skonštatoval: "Ja môžem ísť, ja nemám svedomie." Bolo to milé a pekné spestrenie prehliadky :D.
  www.janie-hannagonova.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 3. Mně jednou jeden pán během prohlídky sklepení přerušil a řekl: "Slečno, nezpívala jste někdy Carmen? Ten Váš hlas, ten by se na to hodil." No nevím, jakou Carmen pán kde slyšel, ale já naposledy slyšela soprán a věřte mi, kromě toho, že mám hudební hluch a zpívám tak falešně, až to sama slyším, mám poměrně hluboký hlas. :-D
  veki.blog.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Ou, tak to máš pestré :D.
  Na některé připomínky bych opravdu nevěděla, co mám odpovědět... :D

  Ale ta předposlední je prostě nejvíc :D :D :'D. To jí ani nepřišlo trapné :D?

  Já jsem brigádničila na dačické věži. Také jsem tam zažila nějaké hlášky, ale na ty tvoje nemám :D.

  Napsala jsem o nich článek na mém blogu :) : http://ranc-u-breyeru.blog.cz/1707/turiste-na-vezi

  OdpovědětVymazat
 5. Ou, tak to máš pestré :D.
  Na některé připomínky bych opravdu nevěděla, co mám odpovědět... :D

  Ale ta předposlední je prostě nejvíc :D :D :'D. To jí ani nepřišlo trapné :D?

  Já jsem brigádničila na dačické věži. Také jsem tam zažila nějaké hlášky, ale na ty tvoje nemám :D.

  Napsala jsem o nich článek na mém blogu :) : http://ranc-u-breyeru.blog.cz/1707/turiste-na-vezi

  OdpovědětVymazat
 6. Myslím, že každý někdy řekne nějakou perličku. :)
  Ráda chodím na hrady a zámky, bohužel ne vždy se mi poštěstilo natrefit na dobrého průvodce, občas to bylo opravdu nudné a naopak někdy jsem narazila na tak skvělé průvodce, že jsem se do vyprávění zaposlouchala a dokonce jsem si něco z toho i pamatovala. :)
  Kuks neznám, je to bohužel pro mě daleko, ale třeba až budu někde poblíž, podívám se. :)
  http://myfantasyworld.pise.cz/

  OdpovědětVymazat
 7. Podarené :D Predposledná hláška mi priklincovala kútiky úst k stropu :D

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky