#IHAVEDREAMS

Ahoj, zdravím všechny! 😉

 Asi každý z nás měl někdy nějaký sen... Představu, co by jednou rád dělal ve volném čase, nebo čím by se živil. Není to vůbec nic špatného. Každý by jsme měli mít sny a jít si za svým cílem, protože by nebylo dobré, kdybychom si někdy vyčítali, že jsme tu či onu věc nikdy nezkusili!

 Narovinu, jsem asi snílek! Věřím, že se mi můžou podařit věci, o kterých si řada lidí z mého okolí myslí, že to je naprostá utopie. Ano, v něčem mají pravdu...(kde jsou ty časy, kdy jsem si říkal, že se stanu superhrdinou, nebo se stanu přítelem zpěvačky Taylor Swift....a ano, to myslím vážně), zase na druhou stranu, všechno se dá zvládnout, když se skutečně chce.

 Vždycky mne lákalo divadlo či vystupování před lidmi jakýmkoli jiným způsobem. Zpěv a případná kapela se mi v hlavě držely velmi dlouho, díky svému hudebnímu hluchu však přestaly být reálné, tudíž jsem se snažil přesměrovat své vize směrem k divadlu. Amatérské spolky, ve kterých navíc nevládne žádná pozitivní aura, však nejsou tím pravým ořechovým. Uznávám, že jsem byl asi liný, než abych hledal spolek, kde by to fungovalo lépe. A vím, že takových je celá řada.
 Právě proto, že mou oblíbenou činností je práce s lidmi a před nimi, jsem úplně trpěl v rámci brigád v supermarketech. Narovinu, doplňování zboží do regálů není mým šálkem čaje či džusu, takže bylo jasné, že to chce změnu. Tím se vlastně vracím k tématu, které jste mohli sledovat v mých článcích a videích - průvodcovství. Až zde jsem našel možnost se skutečně ,,vyblbnout". Samozřejmě nevím, co budoucnost přinese (a že asi bude velmi zajímavá), přesto věřím, že provázení budu dělat nadále (i když třeba minimálně, pokud to bude nesmírně nutné), avšak budu stále pracovat s lidmi. Ne, nejsem typ, který by si vydělával jako hodinový manžel (i když...jak se to vezme :-) :-) :-D ) nebo jako účetní v nějaké firmě. Věřím tedy, že když si za svým snem půjdu, tak se mi to vyplní a budu moci dělat práci, která mne bude naplňovat!

 Co je ale velkým snem snad každého normálně fungujícího a smýšlejícího člověka, je i u mě - zdraví a rodina! Myslím, že tohle by měly být jasné priority, pokud se bavíme o snech, byť to zní jako klišé. Za poslední dny jsem se mohl krásně přesvědčit, že právě tyto dvě věci jsou ze všech nejdůležitější a nikdy nevíte, jak snadno se vše může změnit.
 No a do budoucna? Narovinu, chci partnerku, kterou nebudu mít na občasný nezávazný sex, nýbrž nějakou, která mne bude schopna (a hlavně ochotna) mít skutečně ráda a chtít trávit společnou budoucnost. Samozřejmě - děti...to je něco, na co se už teď svým způsobem těším, byť vím, že ještě není ten správný čas to řešit (teď jsem snad uklidnil všechny rodinné příslušníky, kteří tento článek čtou :-D ). Věřím, že nepůjdu ve šlépějích svého otce a pro svou rodinu tu budu stále, zvláště ve chvílích, kdy to bude potřeba.

Děkuji vám, že jste dočetli tento ,,filosofický" článek! Je to na tomto blogu novinka, snad jí uvítáte a budu moc rád, pokud mi do komentářů napíšete své sny! Moc vám za to děkuji, rád si je přečtu a zase někdy u dalšího článku nebo u videa! :)

Ahoj  Aleš
Komentáře

 1. Jako bych cetla sama sebe ;))) ...

  Vee

  https://yourvee.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem moc rád, že máme podobný pohled na naše sny :)

   Vymazat
 2. Máš to moc pěkně napsané. Člověk by si měl jit za svými sny a jít si za tím vším. Je to pro budoucnost dost důležité, teda aspoň podle mě. Takže bych řekla, že je to moc dobře, že to takhle máš :)

  OdpovědětVymazat
 3. Sny máme asi každý. Některé takové ty, které jsou v rovině fantazie a pak některé, které jsou spíš takovým očekáváním od našeho života. A ty by si člověk měl plnit. Myslím, že stát se profesionálním průvodcem je celkem reálné přání a určitě se ti to povede. :-) A i přes chvilkové krize, to bude zase dobrý. Ono nemůže pořád svítit sluníčko, to by si ho pak člověk už nevážil. Držím palce, Aleši. :-)
  veki.blog.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Slušně napsaný článek. Líbí se mi.

  OdpovědětVymazat
 5. Člověk by si určitě měl jít za svými sny, ať už je to založení blogu a nebo zpívání v kapele :) život je krátký a je jen jeden, tak proč si ho neužít podle svých představ. S těmi dětmi to mám dost podobné, teď bych je rozhodně nechtěla, ale už teď se těším až mi bude kolem těch 30 a budu snad zakládat rodinu. Musí to být skvělý pocit a hlavně pro ženy většinou takový životní cíl :) hodně štěstí v plnění snů :)

  LADY LENNA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji a máš pravdu...není tolik času si ten sen splnit, takže nekecat, jít si za tím! :-) A jednou spolu vyvenčíme děti v kočárcích :-D Tedy takhle...asi je nebudeme mít spolu a.... sakra, já se v tom zamotal :-D

   DÍKY! :-)

   Vymazat
 6. Ahoj Aleši, už delší dobu sleduji tvůj blog. Přečetla jsem všechny články, které tady máš. Píšeš opravdu moc hezky a zajímavě :).
  Na Kuksu jsem byla (teď honem nevím jestli tento, nebo minulý rok). Bohužel bylo zrovna zavřeno, takže jsme se dovnitř nedostali, ale i z venku je to nádherné :).
  Hladili jsme si tam krávy :D, které tam mají pastvinu.
  Jak jsi psal v minulém článku, že bys chtěl psát i o tvých výletech, tak jsem určitě pro :).

  Mé sny jsou také hlavně rodina a zdraví.
  Jinak bych chtěla úspěšně dokončit gymnázium a pak se dostat na vysokou.
  Mám i takové menší sny, jako zúčastnit se atletických závodů apod., zaběhnout si svůj rekord, zlepšit se v tenise apod. :)
  Také bych se chtěla podívat do Sydney a do Londýna (a vidět naživo královskou rodinu :D :D).
  Některé sny jsou samozřejmě nesplnitelné, ale snad se mi některé podaří splnit. (Hlavně ta škola, prosím :D!)

  Měj se pěkně. Těším se na další článek!

  Leník
  www.ranc-u-breyeru.blog.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Leni,
   moc Ti děkuji za krásný a delší komentář. Osobně mě to potěší víc, než ,,pěknej článek". Těší mě, že jsi si všechny články přečetla a líbily se Ti.
   Kuks je sám o sobě krásný. Nemyslím tím sochami a budovou, nýbrž i Tebou zmíněnými krávami. Taková perlička - fotil jsem kamaráda, že za ním měly být ty krávy a jak jsem fotil, dvě se daly dohromady (v rámci páření) :-D. Fotka je tedy nakonec velmi zajímavá a vtipná zároveň.

   Leni, máš krásné sny, hlavně dělej, co Tě skutečně baví a naplňuje. I když je vzdělání velmi důležité, hlavně to dělej sama pro sebe :-)
   Cestování plně podporuji a chystám jednu novinku v létě příštího roku...ta Anglie je prostě super.... :-) Takže už asi tušíš, jen se bojím migrantů. Je jich tam víc, než je zdrávo :-)


   Nic není nesplnitelného!

   Aleš

   Vymazat
 7. Jak píšeš, každý z nás má nějaký sen, byť sebemenší. Nicméně jsem vypozoroval, že mnoho lidí si plete pojmy sny a cíle. Mými cílemi je úspěšně dodělat školu, najít si skvělou práci, vlastní bydlení a žít společně s někým, koho budu mít rád. Můj největší sen je zažít alespoň jednu noc v New Yorku. Vždycky mě lakál ten noční život...

  Držím ti palce ve všech tvých cílech a snech. :) Důležité je, aby tě to bavilo.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky