#LOGIKANAYOUTUBE

Ahoj, zdravím všechny 😏

Jak jste z mého blogu už asi pochopili, mimo prohlídky a psaní na tuto stránku, tvořím videa na svůj channel na serveru YouTube. Zde točím videa o provázení a začal jsem tvořit i videa s obsahem cestování po Česku. Řekl bych, že obsah na nikoho neútočí, snaží se ukázat místa, která se dají navštívit a pokusit se alespoň o trošku originálnější tvorbu, tudíž nezapadají do ,,mainstreamu" (sketche, challenge apod).

 Čeho si pochopitelně po dobu svého působení ve videích všímám, je chování některých uživatelů, kteří mají účet na Google a tudíž mohou naprosto v klidu propagovat svou (s odpuštěním) hloupost. Je zkrátka vidět, že na YouTube může opravdu tvořit kdokoli cokoli.
 Na internetu můžete narazit na plno videí s nějakou myšlenkou (ukázat místa k navštívení, motivace, ukázat, jak si co vyrobit, apod.) ale bohužel i videa, která mají za cíl zkritizovat a urážet všechno a všechny. A která videa mají největší úspěch u diváka? Ano, právě ta poslední zmíněná. Když se poté podíváte do komentářů určitého videa, najdete tam plno nenávistných vzkazů, které někdy vybízí až k tomu, že se daný autor má raději zabít, že mu zemřou rodiče apod. Naštěstí, těchto komentářů jsem se (a musím zaklepat) zatím nedočkal. O to smutnější je zjištění, že když ,,rozkliknete" profil autora těchto ,,hejtů", najdete profil sotva 12ti letého dítěte.

 My, kteří točíme na YouTube, jsme samozřejmě sledováni všemi možnými lidmi. Já mám kupříkladu štěstí, že se na mě dívají už starší diváci (15 - cca 40 let), byť určité procento jsou pochopitelně mladší diváci a děti. Ti jsou totiž na YouTubíčku nejaktivnější.

Právě řada dětí se potom neumí chovat, když se s autorem videí potkají osobně. Kupříkladu já mám už zkušenost s jednou slečnou, která na mě začala okamžitě pokřikovat, aby se ukázala před kamarády. Byť možná pro své třináctileté přátele vypadala velmi drsně, mě i mé kamarádce, se kterou jsem zrovna trávil čas, přišlo její chování jako velmi dětinské a hloupé.

 Rád bych se s vámi podělil o jednu zprávu, kterou jsem dostal na svůj Facebook poté, co jsem vydal jedno ze svých videí...


,,Čau, Aleši! Nepřeju si, aby na tvoje videa koukala moje přítelkyně! Okamžitě si smaž kanál a nechtěj mě nas**t!"
Čistě pro zajímavost...tomuto odesílateli bylo přibližně 12 let...smutné, co?

Pokud mohu, rád bych něco pověděl případným mladším čtenářům tohoto blogu. Nikdo neříká, že se vám musí tvorba daného autora líbit, přesto si ale uvědomte, že ho nemusíte vůbec sledovat! Nikdo vás k tomu nenutí a máte naprostou svobodu toho, co si pustíte. Není ale potřeba autory videí slovně urážet, protože vám nic neudělal, neuráží vás a dělá čistě to, co ho baví a naplňuje. A zkuste si někdy představit, že jste v pozici toho autora právě VY! :-) 

Doufám, že vám tento (možná trochu kontroverznější) článek přišel zajímavý a snad jste ho vzali tak, jak bych si přál. Neříkám, že období YouTuberů je peklo (byl bych sám proti sobě), jen si myslím, že by na něj měli tvořit a měli by ho sledovat lidi, kteří už mají alespoň trošku nějakého rozumu a slušného chování, protože jinak nebudete moci jednou dělat prakticky nic, co vás baví, aniž by jste na to neslyšeli nenávistné vzkazy či naprosto nemístnou kritiku - ,,protože seš debil..." 

Mějte se krásně a ahoj! :-)

Váš Aleš
Komentáře

 1. Jo, koukají na to děti. Hodně. Vidím to ve škole. Víš, kolikrát mě už poučovali o různých youtuberech? :D

  OdpovědětVymazat
 2. WTF hahahha, to je fakt špatný tohle. Ještě, že na čtení blogů jsou ty děti příliš líné.

  OdpovědětVymazat
 3. Je to opravdu strašné.. Myslí si, jací jsou frajírci a přitom opak je pravdou ;).
  Ještě že něco takového není u blogů.

  OdpovědětVymazat
 4. S tímhle úplně souhlasím. A nemusí jít jen o YouTube, ale i blog, apod. Lidé první uráží a až pak myslí. Než by se každý staral o to, aby měl zameteno před vlastním prahem, strká nos do ostatních.

  OdpovědětVymazat
 5. Teda, tak o tomhle vůbec nevím, že se děje. :-( Jak píšou ostatní, ještě že tohle nedorazilo na blogy. Ale ono se není asi moc co divit, když vidím, duchovní plochost, neschopnost empatie a nechuť zamýšlet se nad sebou u některých maminek. Některé mají dojem, že musí vychovat dítě, kážou vodu a pijí víno, ale že by měly nejprve vychovat sebe, aby šly příkladem... To ne.

  A pak ty děti vyrostou a jsou z nich hulváti. Před rodiči jsou samozřejmě hodné děti, ale za rohem z dohledu se dějí věci... Bezohlednost a hrubost jejich rodičů se projeví třeba ještě v horší formě díky anonymitě internetu.


  OdpovědětVymazat
 6. Internet je bohužel místo, kde si každý dovolí všechno, ale realita je pak většinou jiná. Zvlášť u těch znuděných dvanáctiletých dětí, které bývají často YouTubery posedlé. Já sama YouTube zkoušela jen chvíli, nebavilo mě to a také jsem nestála o takové publikum. Samozřejmě se takoví lidé najdou i na blozích, ale přeci jen YouTube je takové profláklejší místo a každý člověka objeví snáz než na blogu.

  Nenech se jimi odradit, máš aspoň originální tvorbu. Sketchí, challengí a podobných blbostí je všude plno :D

  OdpovědětVymazat
 7. Ty děti, co píšou nenávistné komentáře, tak ventilují to, že se jim v průběhu jejich života nedostalo dost lásky ze strany jejich rodiny, takže je vyléčíme tak, že je budeme mít o to víc rádi!... Ne, kecám, otevřu si krabici zmzrliny, kterou zajím smutek z dnešní upadající společnosti, a na nějaké dítě bez lásky se zcela sobecky vykašlu :D. Postupem let jsem se naučila, že je opravdu nejlepší být v tomto sobec, úplně to ignorovat, nijak na ně nereagovat. Bohužel se mnohdy nejedná jen o děti. Já jsem se naopak kdysi dočkala urážek od jedné starší ženy – kdysi dávno jsem na YouTube nahrála video, kde jsem si stříhala vlasy, prostě jsem jen ukazovala, jak si zkrátit vlasy sám doma a o docela extrémní délku. Video mělo přes 5000 shlédnutí, což jsem vůbec nepochopila, protože jsem to tam dala spíš jen tak ze srandy. Na videu jsem dokonce ani nemluvila. Úspěch mé primitivní prvotiny na YouTube zřejmě ležel v žaludku některým jedincům a právě mi tam tenkrát napsala nějaká starší žena, že jsem tak blbá až to bolí, že jsem uplně debilní apod. Tato žena prosím vystudovala vysokou školu a přesto se sama chovala jako naprostý blbeček. Neříkám, že by člověk neměl mít nějakou sebereflexi, ale do teď mi občas vrtá hlavou, čím jsem tak na videu kde ani nemluvím mohla ukázat, že jsem blbá a debilní :D. A celé mi to přijde smutnější, když se takto chová dospělý člověk. U těch dětí si to člověk ještě nějak odůvodní (chtějí si třeba honit ego, nemají nastavené hranice apod.), ale u dospělého člověka s vysokou školou tohle fakt nepochopím. Je to smutné. Každopádně jsem to video tenkrát smazala a lituju toho, takže nedělej stejnou chybu jako já :). Tvoje tvorba je originální, takže lidi žárlí a závidí.

  http://martinabetak.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky