#BLOGERSKAVYZVA

Ahoj, zdravím všechny 😉

Pročítal jsem články různých blogerů a dostal jsem se k článku od Canli, která mi připomněla, o čem jsem chtěl nedávno psát. Jak jsem se pokusil naznačit, tento nápad se mi z hlavy vykouřil. Když jsem však na Canli, která tento nápad ztvárnila v rámci ,,blogerské výzvy", narazil, rozhodl jsem se vyjimečně tento styl článku zpracovat. Věřím, že vám to trošku přiblíží můj blog a vlastně i můj život. :-)

1. JAK JSEM ZAČAL PSÁT BLOG?
 Byl to začátek roku 2017, kdy jsem na svůj YouTube kanál nahrával videa o provázení, která však neměla u současné YT komunity velký úspěch. Možná právě proto jsem několikrát vedl rozhovory s blogerkou Kájou, která mi ukazovala výhody psaní, dokonce se mi snažila poradit, abych také začal psát. Jenže jsem byl ,,malililičko" protivný... nevěřil jsem tomu, že bych mohl psát, protože jsem vždy k dobrým blogerům a blogerkám vzhlížel (a vzhlížím), navíc se domnívám, že mají talent na psaní a hlavně něco, co by mohli čtenáři předat, na což jsem se necítil.
 Jednoho dne jsem se však rozhodl, že ke svému videokanálu vytvořím takovou ,,podpůrnou jednotku", kterou se měl stát můj blog. Nyní se domnívám, že se tato stránka stala hlavním bodem mé tvorby. :-)

,,Děkuji, Kájo."

2. PROČ PÍŠU?
 Už odmalička jsem žil tím, že jsem psal. Jako dítě jsem psal příběh svých oblíbených filmů (který byl přesnou kopií toho, co se ve filmu dělo, takže jsem moc originální nebyl), tvořil komiksy (kde většinou zemřely všechny postavy...to o mě něco vypovídá, že?), jenže problém byla má neschopnost cokoli dokončit. Vypadalo to tedy tak, že jsem napsal dvě stránky, řekl jsem si, že je to volovina (pravda, byl jsem u toho sprostější) a vyškubl jsem papír z notesu a vyhodil. Potom jsem psal nové příběhy, což nakonec vedlo k tomu, že z notesu zůstaly jen tvrdé desky. To, že píšu články na blog je pro mě velkým úspěchem, protože články většinou nemažu a už jich tu pár je.
 Proč ale píšu? Nejen, že ze sebe dostanu veškeré negativní i pozitivní myšlenky, já dokonce věřím, že mám možnost někomu předat něco o provázení, mé dojmy, nápady apod.

3. KDO JE MŮJ OBLÍBENÝ AUTOR?  
 Tuto otázku jsem pochopil tak, že je zaměřena na spisovatele. Já sám moc rád čtu, byť to tak nevypadá, tudíž se vyjádřím i na toto téma.
 Oblíbené autory mám tři. První bych zde zařadil J.K.Rowlingovou, tedy autorku ságy o Harrym Potterovi. Její příběh, kdy nemohla najít práci a musela uživit sebe i své děti, což ji vedlo k tomu, aby napsala knihy o brýlatém čaroději, které se stanou fenoménem mezi knihami, je přímo neuvěřitelný. Líbí se mi její fantazie,díky které svět Bradavic mohl vzniknout. I další knihy zasazené do čarodějného světa jsou velmi zajímavé.
 Srdcovka je ale Exupéry a jeho ,,Malý princ". Knížka, kterou jsem v dětství bral jako nudnou pohádku, ovšem nyní ji beru jako knížku, která si mě hodně získala v osmnácti letech. Tolik filosofických myšlenek v jedné knížce, životních pravd na jednom místě...
 Posledním oblíbeným autorem je Čech Evžen Boček, který napsal dle mého jednu z nejhumorističtějších knížek v Česku - ,,Poslední aristokratku" a její další dvě pokračování (Aristokratka ve varu, Aristokratka na koni), zasazené do života nás, památkových průvodců. Osobně mohu říct, že v mnoha momentech jsem se sám viděl a jak jsem řekl, knížka je napsaná velmi vtipně.

4. O ČEM PÍŠU?
Věřím, že mí stálí čtenáři už si zvykli, že píšu především o provázení na hospitálu Kuks, což je moje brigáda, ovšem zároveň i má velká záliba. Ano, uvědomuji si, že je to zajímavá kombinace. Provázení mi přineslo hodně velké změny do života a mohu říct, že samé pozitivní. Narovinu, kdyby jste mě poznali ještě před provázením, asi byste mě moc nemuseli... :-) Snažím se ale psát i o svém životě v oblasti videí, která točím na YouTube, výletech a svých snech, které bychom si měli plnit, ať se děje cokoli. :-)

5. JAK DLOUHO MI TRVÁ NAPSAT JEDEN ČLÁNEK?
Na tohle snad raději nebudu odpovídat...prozradím jen, že někdy to dokonce trvá déle jak týden, jenže to tak mnohdy nevypadá...fňuk! 😒😓

6. UŽ JSI NĚKDY MĚL SPISOVATELSKÝ BLOG?
I když asi každý měl ,,blogísek" na stránkách, jako je kupříkladu ,,Alík.cz", tak já jsem nikdy neměl odvahu zveřejňovat své příběhy, povídky a ,,divadelní hry".

7. MOJE OBLÍBENÁ CITACE Z KNIHY,,Co je důležité, je očím neviditelné."


8. OZNAČUJI SE RÁD ZA BLOGERA?
 Narovinu, je to daleko lepší, než si říkat ,,YouTuber", z čeho se stala spíše posměšná nadávka. Bloger je dle mého člověk, co má talent psát (což si o sobě nemyslím, nebojte) a je dobrý v tom, co dělá. Byl bych tedy hloupý, kdybych se tak neoznačoval rád :-) To jsem trošku zavtipkoval, nicméně hlavní podstatu odpovědi neměním. Jsem moc rád, že se i já mohu označovat za blogera! 

9. VÍ MOJE RODINA (A PŘÁTELÉ), ŽE PÍŠU?
 Samozřejmě, že ví. Asi bych se necítil tak rád z každého článku, kdybych o tom neřekl svým nejbližším. Troufám si dokonce říct,  že mě v psaní podporují. I přátelé o mě vědí, že se snažím vytvořit blog, který bude mít jednou třeba i větší návšěvnost (doufám). Na rozdíl od zjištění, že točím videa, to ale neberou nijak špatně, dokonce mám od některých zprávy, že mé články rádi čtou.

10. ZKOUŠEL JSEM NĚKDY NAPSAT KNIHU?
 Jak jsem napsal výše, zkoušel a několikrát. Dokonce i nyní mám touhu jednu knížku napsat, kde bych se rád podělil o své zážitky i dojmy z provázení a trochu se pokusil dodat chuť plnit si své sny. Doufám, že se mi to podaří. Měli byste zájem? 😃

11. JAKÁ JE NEJVĚTŠÍ VÝZVA, SE KTEROU SE SETKÁVÁM JAKO BLOGER?
 I když vím, že to není nejlepší a možná bych se za to měl stydět, tak je mou výzvou co nejvyšší počet spokojených čtenářů. Ano, uznávám, mám velké ambice, i když to není u mnoha lidí vůbec na škodu. Znám řadu lidí, kteří píšou či točí videa na originální témata, například postcrossing, jenže těm se nedostává takové návštěvnosti a uznání, což je dle mého škoda, byť je pravda, že každý máme právo na osobní výběr. Navíc ani já nemám téma, které by zajímalo velké množství lidí, tudíž se snažím si dokázat, že i s tímto tématem jde získat nějakou čtivost článků.

12. CO MI BLOGOVÁNÍ DALO A VZALO?
 Blogování mi vlastně zatím jenom dalo. Dalo mi možnost, jak tvořit i ve chvílích, kdy nejsou nápady na videa, nové známé, kteří blogy rádi čtou, nebo je sami rádi tvoří, čtenáře, kteří jsou dostatečně vyspělí, což se ukazuje i v komentářích (mimochodem, moc vám za ně děkuji) a pocit toho, že téma, které tvořím, některé vážně zajímá a že se některým z vás líbí mé psaní! :-) Děkuji!


Ano, použil jsem jen některé ,,otázky". Doufám, že i když tento článek byl vyjimečně delší, že jste ho dočetli zdárně až sem :) Budu rád za vaše komentáře, které jsem rád, že jsou objektivní, byť mnohdy moc hezké, prakticky bez nějaké drsné kritiky. Narovinu, výzvy rád nemám, tohle je vyjímečný případ, že něco takového tvořím. Snad jste se o mě něco nového dozvěděli a příště se na vás těším u dalšího článku :-)

Mějte se krásně
    Váš Aleš


Komentáře

 1. To jsou pěkný otázky, uvažuji, že bych se do téhle blogerské výzvy taky zapojila. Snad to není nějak časově omezené. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Našla jsem tu tvůj komentář a jsem autorka výzvy, tak si dovolím odpovědět. :D Určitě není nijak časově omezená a budu ráda, když se zapojíš. :)

   Vymazat
 2. Jeee, to je pěkný číst na blogu, který je úplně jinak zaměřený, o postcrossingu :) Děkuju i za odkaz. Článek se mi fakt moc líbí, za mě jsi určitě úspěšný blogger a jistě se budeš zlepšovat :) Držím palce!

  OdpovědětVymazat
 3. Jé, výzva:) Výzvy ja rada, asi sa tiež zúčastním. Inak 7. (tvoja 6.) otázka je o spisovateľskom bloku, nie blogu, ako som si všimla :)

  OdpovědětVymazat
 4. Jsem ráda, že jsi objevil kouzlo psaní a že se ti blogování začalo líbit. :)

  OdpovědětVymazat
 5. Ani jsem nevěděla, že už vyšel třetí díl Aristokratky! Díky za připomenutí, abych si o ni napsala Ježíškovi ;)

  OdpovědětVymazat
 6. Díky moc za zapojení! :) S tou nálepkou youtubera souhlasím! :D Máš moc zajímavé odpovědi :)
  Canli

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky