#CESTY

Ahoj, zdravím všechny 😉

Ti z vás, kteří sledují má videa, tak už vědí, o čem má videa jsou. Vždycky jsem se snažil, abych nespadal do ,,mainstream" tvorby a tak jsem začal točit videa na téma provázení a cestování po Česku. Ano, já vím, tohle jste tu už četli několikrát, jenže jak jsem zmínil,  chci ve videích cestovat a navštěvovat různá místa naší země. Zatím jsem sice navštívil v rámci jednoho z těchto ,,travel vlogů" Prahu, jenže další místa nepřibývají a kanál již přes měsíc nemá nová videa. Ano, nebylo by asi špatné natočit ,,Více témat", kde bych se vyjádřil k tématu blogování, nových zážitků a dojmů, jenže to není přímo to, co jsem si plánoval. Plánoval jsem si někam vyrážet s přáteli, přítelkyní či rodinou. Něco zažívat a nesedět jenom doma u počítače.

 Video z Prahy jsem plánoval docela dlouho, protože naše hlavní město mám moc rád. Však jsem se tam také narodil, mám zde rodinu, tak proč ne? Proto jsem byl moc rád, že jsem Prahu navštívil s cílem, natočit co nejvíce záběrů, které vážně budou stát za to. Cestoval jsem převážně ,,pěškobusem", i když jsem měl na toto cestování špatné boty, ze kterých jsem své dolní končetiny necítil, případně s bolestmi. O to více jsem byl zklamaný, když z místa, které jsem tak moc chtěl navštívit, bylo tak málo dobrých záběrů. Když jsem sbalil stativ v prvním okamžiku, kdy na mě mířily zraky divících se (a někdy pobavených) turistů. Proto mi bylo tak hloupé, že bych se postavil či posadil před kameru a začal mluvit k divákovi. Vždycky mě děsila právě ta skutečnost, jak se na moji osobu musí dívat kolemjdoucí. 
 Právě proto jsem toto video stříhal s jistou skepsí. Nevěřil jsem, že by z tohoto ,,prdu" mělo vzniknout něco, co se bude divákům mého kanálu líbit. Přesto z toho vzniklo video, které se lidem povětšinou líbí a já zjistil, že tento formát videí mě baví. Ještě tak zlepšit techniku, kterou budu natáčet či nahrávat zvuk. Pak bude všechno lepší.

 Jenže co dál? Praha je za mnou a vím už teď, že se do ní chci s kamerou vrátit. V období, které je pro Prahu nejkouzelnější - o Vánocích. Ze svého dětství už vím, že k Vánocům si nedovedu představit žádnou kulturní akci, než adventní trhy na Staroměstském náměstí. Právě proto si toto místo v předvánočních dnech chci zachytit na kameru a vytvořit z něj další úspěšné video.

 Budu moc rád, pokud mi pomůžete právě VY, kteří má videa sledujete, nebo jen čtete můj blog. Máte svá oblíbená místa v Česku, která jste někdy navštívili a doporučili by jste mi je? Nebo místo, kam by jste se chtěli podívat minimálně formou nějakého mého videa? Budu moc rád, pokud se o tato místa podělíte v komentářích tohoto článku. Budu vám za to moc vděčný!

Mějte se krásně
Aleš Otava


Komentáře

 1. Praha je nádherná :). Mám ji moc ráda. Několikrát ročně tam jezdíme.
  Každý rok na Vánoce, to je naše tradice :).
  Dvakrát jsem byla na Hluboké nad Vltavou. Tam je to také nádherné.
  Jinak jsou krásné Milotice, Zelená hora, Slatiňany... O prázdninách s rodiči hodně cestuji, takže toho mám docela dost objeté :)).
  Bydlím v Dačicích. Zde vznikla první kostka cukru. Máme tady malý památník, naproti kostelu :).
  Zajímavé jsou také nedaleké Slavonice a nebo na druhou stranu blízká Telč :)
  Máme toho tady hodně :).
  Chtěla bych se podívat do Kutné Hory :)

  OdpovědětVymazat
 2. Omlouvám se, ale já ti moc neporadím. Necestuji, ačkoliv bych moc chtěl. Praha je úžasná. To ti mohu potvrdit. Naneštěstí pro mě, nejsem tam tak často. Ještě jsem nikdy nebyl v Praze před Vánoci nebo po Vánocích. Zní to... úžasné. Snad překecám kamarádku na menší předvánoční výlet. Já sám se na bloudění naší krásnou Prahou netroufnu. :D

  OdpovědětVymazat
 3. Chvíli jsem v Praze bydlela, takže jsem to tolik nevnímala, protože na bydlení to pro mě nebylo a necítila jsem se tam dobře, ale když tam jen jezdím, vidím více ty krásy, které tam jsou, je tam dost nádherných míst. :) Tvá videa nesleduji, na blog jsem se dostala náhodou, ale ráda se podívám. :)
  Chápu, že ti to připadá trapné, když na tebe ostatní koukají divně, ale být tebou, nevšímala bych si toho. :) Jsem zrovna ten typ, který neřeší, co si o něm lidi myslí a klidně udělám cokoliv, co zrovna chci, i když na mě lidi koukají divně. :D
  Cestuji ráda, hodně míst v ČR jsem navštívila, ale stejně tak je jich ještě dost, které bych navštívit chtěla.
  Netuším, kde jsi třeba byl a kde ne, ale určitě bych doporučovala Ještěd, je tam nádherně. Moc pěkné jsou také Čertovy hlavy, Jeskyně Klácelka a Mšenské Pokličky.
  Pak mám několik hradů a zámků, které se mi líbí, je toho dost. :)
  O některých místech píšu na blogu. :)
  http://myfantasyworld.pise.cz/

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky