#PODPORAODFANS

Ahoj, zdravím všechny 😉

 I když se snažím prakticky každý den sednout k počítači, něco vymyslet a napsat kvalitní článek, který by se vám líbil, měl jsem nějaký blok, který mi prakticky nedovolil napsat víc, než čtyři věty na mnou vybrané téma. Vypnul jsem ,,Bloggera" a podíval jsem se na své komentáře u videí na YouTube. Víte, uvědomil jsem si jednu zajímavou věc. Jací jsou ,,fanoušci" na mém kanálu. A možná to je téma, o kterém přemýšlíte i vy, kteří píšou články na své blogy. Rád bych se tedy právě o ,,fanoušcích" pobavil. :-)

 Píšu na blog, takže chci začátkem říct, že čtenáři mých článků jsou skvělí, dokonce jsem si snad lepší nemohl ani přát. Když napíšu článek, tak mám pod nimi krásné komentáře, za které jsem opravdu moc rád, píšete mi krásné zprávy a dokonce mě někteří už nominovali do ,,Czech Blog Awards", kde uvidíme, jak to dopadne.
 Co mi dělá radost právě u vás, je upřímnost a objektivní kritika. Když se mi stane, že napíšu článek, který je napsaný špatně, do komentářů či zpráv přistanou reakce. Reakce v tomto případě nemusí být pozitivní, nicméně se čtenář většinou vyhýbá vulgaritám a urážkám, zkrátka napíše, co by jak napsal, aby článek vypadal lépe. To je pro mě hrozně důležité, protože zpětná vazba je moc důležitá pro komunikaci a další tvorbu, což mi jistě potvrdíte i vy, kteří rovněž něco tvoříte.

 Pokud bych měl opět nějak porovnávat fanoušky na blogu či YouTube, budu se více přiklánět pro tvorbu na blog. Jak jsem napsal výše, čtenáři blogů jsou většinou dospělí lidé, nebo mají minimálně ,,všech pět pohromadě". Co si budeme nalhávat, na YouTube se objevují hlavně děti, z nichž mnozí mají zábavu, když mohou napsat nenávistný komentář, či kliknout na tlačítko ,,nelíbí se mi". Jsou schopni vyhrožovat autorovi, že ,,je už nebudou sledovat", jako kdyby to nám, co tvoříme, mělo ublížit na životě. Na druhou stranu, nejsou takoví všichni a když vezmu v potaz, že na svém kanálu mám něco přes 1500 odběratelů, minimálně tři čtvrtě z nich jsou slušní a fajn. :)

 Jak jsem začal blog psát jako ,,podpůrnou jednotku" mého kanálu, tak jsem v posledních dnech poznal, že co má v mých očích větší budoucnost, je právě tato stránka. Ano, videa tvořím moc rád, jenže větší radost poznávám díky VÁM! I když jsem na blogové scéně začínal, tak se nenašel nikdo, kdo by mi psal:,,Jsi nula, neumíš psát!" Naopak jsem od vás cítil od začátku podporu, která pro mne moc znamená. A jak jsem výše psal o nominaci, musím říct, že je to krásné, jenže nejdůležitější je pro mne to, že mé články čtete a podporujete mne. Rád bych vám tedy tímto článkem hlavně poděkoval!

 Videa samozřejmě hodlám vydávat, rád je s vámi budu sdílet na tomto blogu, nicméně vám nechci tuto tvorbu vnucovat. Rád bych se vám ale svěřil, že jsem oficiálně začal už psát knížku, kterou jsem měl v plánu, byť možná nikdy nevyjde. Přesto bych si přál, abyste o ni třeba právě vy měli zájem. Mohu prozradit pár informací. První je, že téma bude svým způsobem o provázení...(to jste nečekali, že? 😃). Druhou informací je, že kdybyste mě chtěli poznat víc, než z článků, právě zde (respektive v tom, co jsem zatím napsal) budete mít možnost. Teď jen doufat, že vše půjde, jak má. Těším se, až vám vložím na můj blog krátkou ukázku. :) :)


Doufám, že se vám tento článek líbil (byť byl možná chaotický). Budu moc rád, pokud mi právě na tématiku fanouškovské podpory, napíšete váš názor do komentářů :-)

Mějte se krásně a těším se na vás zase příště!
                      Váš Aleš Otava


Komentáře

 1. Moc hezký článek :) podpora je potřeba a kritika také. Jsem ráda, že jsem na tebe a tvoje články narazila. :) Přeji ti mnoho dalších úspěchů ve psaní a ať ti Czech Blog Awards vyjde :)

  OdpovědětVymazat
 2. Fanouškovská podpora je hodně důležitá, já jsem hrozně ráda za každý milý komentář pod svými články a to mě posouvá dál :) YouTube nemám moc ráda právě kvůli tomu množství hejtů především od dětí.

  OdpovědětVymazat
 3. Podpora je nesmírně důležitá, dokáže člověka neskutečně nakopnout a proto si jí také vážím. Vůbec celkově zpětná vazba od čtenářů může každého posunout někam dál. Zase článek, který se ti moc povedl ( jak jinak :) )

  OdpovědětVymazat
 4. Také si svých čtenářů moc vážím :). Bez nich bych nebyla tam, kde jsem.
  Blog mám od jara 2014 a za tu dobu jej navštívilo skoro 15 000 lidí!
  Bohužel blog.cz teď padá v zapomnění :(, což je podle mě škoda. Já se snažím psát články pravidelně, ale lidí chodí čím dál míň. Mrzí mě to, ale asi se s tím nedá nic dělat...

  Píšeš moc pěkně, čtu si každý tvůj článek :).
  Kde budeš na brigádě přes zimu, když sezóna na Kuksu skončila?

  Leník, www.ranc-u-breyeru.blog.cz

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky