#RANDESNAVSTEVNICI

Ahoj, zdravím všechny 😉

 Asi v každé práci (pokud nepracujete jako správce krematoria 😂) se můžete dostat do situace, kdy vás osoba opačného pohlaví pozve na rande. Nejinak tomu je i u památkových průvodců, mezi které patřím. Dnes se s vámi chci podělit o svůj pohled na tuto tématiku, když jsem dostal nějaká pozvání na rande, či mi byly vyjádřeny jisté sympatie z řad návštěvnic.

 Začátkem chci říct, že jsem vždycky překvapen. Nebudu lhát, velice mile. Přece jen zvedne náladu, když víte, že se vaše práce či váš vzhled a vystupování někomu líbí. Tohle zdůrazňuji, aby to nevypadalo, že si přízně návštěvnic nevážím a dělám si z toho legraci, to vůbec NE!
 Když jsem začal dělat průvodce, tak mi bylo jasné, že dělám něco, z čeho jsem nadšený, u čeho ,,vypnu" a probouzím v sobě Aleše, u kterého cítím, že to jsem já! Vždy jsem se snažil na tuto práci plně soustředit a snažil jsem se, aby každý výklad byl originálnější, odlišoval jsem se pozitivně od ostatních průvodců a abych si prosadil na prohlídce humor, který by byl přijatelnější pro děti, či studenty, které (ruku na srdce) prohlídky moc nezajímají.

 Nebudu lhát a snad to nebude vypadat, že se vytahuji, nicméně jsem už po prohlídkách obdržel několik pozvání na rande. Ano, několikrát jsem četl a slyšel, že průvodkyně tato pozvání sem tam obdrží (není se čemu divit), já byl ale překvapen a jak jsem podotkl, vždy mne to těšilo. Jenže jsem měl vždy jisté pravidlo. Snažil jsem se být ,,profesionál" a rozhodl jsem se, že nikdy nepůjdu na rande se svou návštěvnicí, protože jsem cítil zneužití mého postavení, coby průvodce. Jasné, teď vás asi napadá, že kterákoli holka, kterou potkám, může být moje potencionální návštěvnice a ano, máte pravdu.
 Již v Dětenicích se mi několikrát stávalo, že jsem přišel po prohlídkách na pokoj, kde jsem byl ubytovaný, otevřel jsem si notebook, nacvakal jsem si adresu Facebooku (také si ji okamžitě otevíráte?) a zde jsem našel žádosti o přátelství či zprávy. Ano, dalo by se říct, že v Dětenicích to k tomu vybízelo více. Přece jen prohlídky byly dělány hranou a hlavně humornou formou. Po přestupu na Kuks jsem tyto zprávy a žádosti přátelství rovněž dostával. Možná to je právě mým mladým vzhledem, kdy mají žákyně základních či středních škol pocit, že jsem jim vlastně věkově neuvěřitelně blízko (byť je mi už 23 let), což se dá zjistit jednoduše - najdou si můj profil na ,,fejsu" a napíšou mi.
 Ač to každý průvodce řeší jinak, já na tyto zprávy vždy odpovím. Nechci vypadat jako ,,náfuka" a nedělá mi problém ukázat, že si vážím toho, když mi přijde zpráva, že se ,,jim prohlídka moc líbila". Já to beru jako ocenění mé práce, takže za to vždy poděkuji. Jsou však i dívky, které mi touto formou pošlou, zda-li mám někdy čas někam vyrazit. Někdy to však zajde ještě dál a dočkám se lechtivé fotografie se vzkazem:


,,Jsem doma sama, nechcete přijet?"

 Jak na to máte odpovědět, zvláště když tato odvážná slečna dokončuje základní školu?! Proto na takové zprávy neodpovídám, ono to nějak nemá cenu. Rád odpovím na zprávy, které se týkají otázky na pozici průvodce či moje videa, ke kterým se někdy rovněž dostanou. Ale na tohle...?

 Je to zvláštní, přesto dostávám pozvání na rande i od žen, do kterých bych to neřekl. Vzpomínám si velmi živě na velice sympatickou mladou paní, která byla svobodnou maminkou přibližně tříletého chlapečka, která mi na lístečku napsala své telefonní číslo a adresu bydliště, abych se někdy zastavil na kávu nebo na celý víkend s tím, že by mě moc ráda poznala. 

 To mne ale přivádí k otázce... Představte si, že byste (pokud by jste asi byli trhlí, jako já) měli zásadu, že se svou návštěvnicí nikdy na rande nevyrazíte, jenže přijde den, kdy na prohlídku dorazí člověk, který se vám vážně líbí a vy víte, že s tímto člověkem vážně chcete na nějakou schůzku vyrazit....a nejsou pravidla od toho, aby se sem tam porušovala? 😉

Moc vám děkuji, že jste tento článek dočetli až sem a přeji vám krásný den :-)

Váš Aleš Komentáře

 1. Myslím, že existuje celkem dost bývalých průvodců, kteří své partnery našli právě mezi návštěvníky/návštěvnicemi. ;-)
  Řekla bych, že k tomu máš zdravý přístup.

  OdpovědětVymazat
 2. Aleši, jestli na rande nepujdes, budu se zlobit. Kde jinde potkat spřízněnou duši se stejnou zalibou?

  OdpovědětVymazat
 3. Já myslím, že pokud jsou sympatie vzájemné, tak by se to zkusit mělo :) už jen proto, že ona slečna jde třeba na tu prohlídku, tak má patrně podobné zájmy v historii jako ty a mohlo by to být fajn :) celkem bych ráda šla na prohlídku s průvodcem jako jsi ty, prohlídky mě totiž nebaví (asi to bude tím, že jsem ten student :D) a ještě mě žádný průvodce svým projevem nezaujal, většinou to bylo prostě nudné, ale ty to musíš podávat určitě zábavnou formou :)

  OdpovědětVymazat
 4. Žádné rande. Žádné bitches. Děkuji za pochopení!

  OdpovědětVymazat
 5. No. Pracuju s dětmi. I před kinem jsem pracovala s dětmi. To se randí dost špatně. :D
  V kině nabídky samozřejmě byly, osamocená holka v OC k tomu přímo láká. :D Dostala jsem dvacku za hezké nohy, svačinu, kávu no a X pozvánek někam. Všichni mi ale říkali, ať ,,zavřu a jdu". Nikoho nenapadlo mi třeba dát kontakt a domluvit se na někdy... Takže to vždycky padlo. :( :D

  OdpovědětVymazat
 6. Ale, ale Aleši :D Ty se nezdáš :) Nikdy bych nevěřil, že to může mít někdo tak jednoduché :D Já se celý život snažil marně a ty si sedíš a žádosti se ti hrnou ke stolu :) ( Ještě, že jsi zadaný a můžeš je s klidem odmítat :P )

  OdpovědětVymazat
 7. Sladislav vyzíval v Červenci na své sociální síťi, aby ti lidi psali něco hezkýho komentářů.
  ☼ Víc nemám. Promin, já si to nečetl...

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky