#NOVYZACATEK

Ahoj, zdravím všechny! 😉

  Vím, že jsem dlouho nenapsal článek na tuto stránku. Po delší době mě chytl ten typický ,,pisatelský blok", kdy se mi nedaří vymyslet, na jaké téma napsat nový článek. To ale jistě znáte vy, kteří také píšete blog... Velmi frustrující období. 😂
 Co je nového? Byl jsem nedávno nominován do soutěže ,,Czech Blog Awards 2017", kde jsem byl zařazen do kategorie ,,Cosmo objev". I když se mi sešel poměrně slušný počet hlasů od rodiny, přátel, kolegů a fanoušků, postup do finále (18.11.2017) se nepodařil! Ano, je to škoda, ale čekal jsem to. Postup by byl velký zázrak...

 Vzhledem k tomu, kolik se mi sešlo hlasů a jaká od vás přišla podpora, začal jsem silně zvažovat, co budu dál dělat se svou tvorbou. Dle mého není úplně nejlepší, když bych se soustředil jak na videa, tak na blog. Dokonce jsem věděl, že případná (a přiznejme si, že zázračná) účast ve finále ,,Czech Blog Awards" rozhodne v této ,,Sophiině volbě". I když postup nepřišel, nad touto otázkou jsem přemýšlel prakticky každý den.
 Ano, videa mám rád. Sleduji některé videoblogery, jako jsou Petr Lexa, WeefKovy nebo (bohužel minimálně známý) Sladislav, který točí krásná cestovní videa. Nebudu tajit, že jsem chtěl být úspěšným a velmi sledovaným YouTuberem, který by se mohl stát inspirací pro své publikum. Jenže na současné YouTube scéně již není kvalita a originalita tím, co by získávalo své fanoušky. Musíte často kopírovat jiné tvůrce, než abyste mohli zaujmout originálním tématem, o kterém nikdo jiný netočí (v mém případě provázení). Ano, získal jsem přes 1200 odběratelů, jenže cítím, že je to maximum, kam tuto tvorbu videí mohu dotáhnout. Přiznejme si, že by vás asi také spíše frustroval rostoucí počet disliků a nepříjemné komentáře jen proto, že netočíte videa, která točí ostatní.
 V posledních dnech jsem měl v hlavě video od mé nejoblíbenější videoblogerky Weef, která mi nedávno zhodnotila má videa. Líbila se jí, pochválila mne a dala mi radu, abych od natáčení neupouštěl. Často jsem si její video pouštěl, abych zjistil, jestli bych mohl litovat okamžiku, kdy ukončím své natáčení vlogů. Byla to skvělá zkušenost, dělal jsem videa, která na české scéně nedělal doposud nikdo jiný, takže jsem spokojený! Mám z toho dobrý pocit.
 Samozřejmě může přijít chvíle, kdy se k videím vrátím. Nejsem si ale jistý, že to bude v blízké době. Rád bych někdy natočil svůj vlastní seriál. Jenže to je věc, do které bych se pustil až tehdy, kdy bude YouTube platformou, kde se bude skutečně podporovat originalita...

 Rozhodl jsem se, že budu pouze bloger! Rozhodl jsem se pro psaní článků, do kterých, jak jsem zjistil, dávám velkou část sebe. Sdílím zde s vámi své radosti, veselé zážitky, ale i starosti ze svého průvodcovského a osobního života. Mezi blogery (a jejich fanoušky) vidím velmi přátelské vztahy a objektivitu při hodnocení článků. Navíc cítím, že články, které píšu, vám dělají radost. To pro mne moc znamená! Svou podporu jste mi hodně dokazovali při samotném semifinále výše zmíněné blogerské soutěže. Děkuji vám nejen za hlasy, ale i za komentáře a zprávy. Bylo jich dost a jsem rád za zpětnou vazbu, kterou ke svým článkům dostávám. Krásné zprávy a hlasy mi chodili dokonce i od těch, kteří mne svou tvorbou inspirují, jako jsou: Hanka z  ,,Našich švýcarských zážitků"Terezka Vlachová,  Kája Lenka,  Laborantka KlárkaVee či třeba Valouš. Jsem rád i za vaši podporu, cením si ji a věřím, že se vám budu moci někdy vyrovnat. 😊

 Těším se a věřím, že jsem udělal to nejlepší rozhodnutí! Chci se věnovat blogu naplno a udělat maximum pro to, aby pro vás byla tato stránka co nejpříjemnější.
  Já vím, dnešní článek nic moc zajímavého neřekl, ale nebojte, v nejbližší době to napravím. Jen jsem chtěl uzavřít přímo zde svoji několikaletou kapitolu, kterou tvořila moje videa. Nejdříve humorná, poté už ,,vážnější" a ze života památkových průvodců.

 Budu moc rád, pokud se podíváte na zmíněné videoblogery, ale i ty, kteří mne inspirovali a inspirují stále...Rovněž budu rád za vaše případné komentáře pod článkem. 😊

 ,,Pokud by jsi spíše chtěla, mrkni na ten YouTube kanál. Zaprvé tam toho je daleko víc a člověk si udělá daleko větší představu. Navíc ten kanál je pro mě primární. Blog je pouze ta ,,druhotná" věc :-)"
- moje odpověď na komentář pod jedním z prvních článků- 

Mějte se krásně 😉
Váš bloger Aleš


Komentáře

 1. Svatá pravda Aleši :) Na Youtube to není nic moc, sám jsem chtěl být kdysi slavný Youtuber, který by dokázal pobavit jiné, ale nakonec jsem se usídlil pouze na blog, protože se mi zdá, že většina českého youtubu není o ničem jiném než o penězích :( Nicméně jsem se o tom vyjádřil v mém článku Blogerská výzva :)

  Držím palce ať tě neopouští nadšení pro blog a už žádné tvůrčí krize :P

  OdpovědětVymazat
 2. Mně se tvoje videa líbila, ale chápu to rozhodnutí. Nicméně pokud bys chtěl někdy přeci jen doplnit článek nějakým videem, vůbec se nezdráhej! :) Ale držím s tím čistě psaným blogováním palce a těším se na další články. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Taky se mi videa líbila :) ale samozřejmě i v blogování ti držím palečky :) Youtube scéna je bohužel taková jaká je, což je špatný :/

  OdpovědětVymazat
 4. Tvá videa se mi líbila a stále líbí, byť je nekomentuji. Líbí se mi stejně jako v době, kdy si reágoval na má videa. Máš pravdu, YouTube není o originalitě, nýbrž o penězích. Je fajn, že ses dostal tak daleko za tak krátkou dobu. Abych pravdu řekl, trochu ti závidím. Tady na blogu sis našel své fanoušky, které tvé články o provázení skutečně zajímají, včetně mě. A i když většinou nekomentuji tvé články, buď si jist, že si je čtu. Na závěr bych řekl... hodně štěstí s blogem do budoucna! ;-)

  OdpovědětVymazat
 5. Prodám se k těm, co se jim videa líbí, ale tak já jsem tj to i psala :) jsem ráda, že alespoň na jedné scéně zůstaneš. A jsem ráda, že jsem poslala v anketě hlas tobě. Nemusela jsem se za něj stydět :) jsi záruka kvality bez trapnosti či blbosti (k čemuž bohužel mnoho pochvalenych lidi brzy sklouzne) :)

  OdpovědětVymazat
 6. Ahoj, díky za zmínění :) Taky si myslím, že bys s video tvorbou neměl úplně přetávat a mohl bys čas od časy své články doplnit nějakým zajímavým videem ;) Každopádně ale piš dál!

  OdpovědětVymazat
 7. Krásně napsané!
  Děkuji moc za zmínění. Moc mě to potěšilo :)!
  Je fajn, že tě psaní začalo ještě více bavit. Je to skvělý koníček.:-)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky