#FANOUSEK

Ahoj, zdravím všechny! 😉

Začátkem tohoto článku chci říct jednu podstatnou věc - ne, nejsem nijak namyšlený. Nikdy svým čtenářům neříkám "fanoušci". Přijde mi to povrchní označení a nejsem nějak extra populární, že bych nějakou fanouškovskou základnu měl. Zase na druhou stranu nebudu tvrdit, že jsem pro všechny neznámý. V minulém roce (2017) jsem na Kuksu potkal poměrně dost návštěvníků, kteří mne znali díky videím a blogu (ačkoli byl blog víceméně stále v plenách).  Tito lidé na mně a mou tvorbu mohou mít jakýkoli názor, ale setkal jsem se i s člověkem, který zacházel až někam do extrému.


 Na internetu můžete potkat různé lidi. Většina z vás, kteří čtou tento blog, jsou slušní lidé. Pro změnu tu jsou ale i tací, jejichž myšlení není na nejlepší úrovni a jsou chvílemi až dotěrní. Někdy až tak, že se snaží zasahovat do soukromí, což beru jako věc nepřijatelnou. Šlo ale vždy pouze o reakce na mou tvorbu. Některým se líbila, takže mi neustále psali, aby zjistili, co dělám, ať udělám nové video či článek. Ano, to k tomu patří a plně to chápu a respektuji. Horší ale je, když se to začíná týkat práce - v mém případě průvodcovství...
 Asi každému z vás někdy začal psát úplně cizí člověk, kterého jste nikdy v životě neviděli. A ano, jeden takový člověk začal psát i na můj facebookový profil. Vzhledem k tomu, že jsem odpovídal dříve cizím lidem (beru jako slušnost odpovědět někomu, koho jsem například provázel), tak jsem pokračoval s tímto člověkem v rozhovoru. Dané osobě říkejme třeba...Evžen...to snad nikoho neurazí. Vzhledem k tomu, že se mně ptal i na věci ohledně Kuksu, naprosto v pohodě jsem mu odpověděl, kdy máme otevřeno a další takové informace. Zkrátka jsem s ním řešil naprosto normální věci, které si samozřejmě mohl vyhledat v klidu na internetu.

 Po této výměně zpráv následoval několik dní klid, až mi Evžen znovu napsal. Typická otázka:"Jak se máš?" Jenže se vám přiznám...mám někdy problém s odpovídáním přátelům. Ano, je to můj zlozvyk. Prakticky hned odpovídám pouze rodině nebo přítelkyni (beru ji jako součást své rodiny...takže možná proto 😊) a občas se mi stane, že na zprávu, kterou si přečtu, odpovím až po dvou či více hodinách. Jsem popravdě moc rád, že jsem si s Evženem nezačal nějak extra psát, protože potom mi začal odesílat fotky. Z ničeho nic na mém Messengeru, který byl součástí mého profilu(tedy pro něj ÚPLNĚ CIZÍHO ČLOVĚKA), začaly přistávat fotografie nahého Evžena, jeho penisu, celé postavy ve slipech, apod. Zkrátka a dobře...byla to HRŮZA! Po tomto šokujícím zjištění přišla automatická blokace profilu a zpráv od něj. Nějak naivně jsem očekával, že je všechno za mnou a získal jsem "obyčejnou" nepříjemnou zkušenost z internetu.

 Začal jsem provázet na Kuksu, což doteď řadím jako velký úspěch v mém soukromém životě. Hodně mi to pomohlo, minimálně pro můj hodně dobrý pocit a radost z práce. Ale samozřejmě, je v tom daleko víc! Všechno bylo v pohodě až do jednoho dne, kdy mi napsala má kamarádka zprávu, že se po mně někdo ptal. Někdo, kdo by chtěl, abych ho provedl, klidně i soukromně, protože je to kamarád "toho Aleše Otavy". Problém je v tom, že tento člověk začal dělat neuvěřitelné scény po tom, kdy zjistil, že neprovázím prohlídkový okruh, na který se hlásil a že v Kuksu ten den vůbec nejsem. Dokonce tak moc "šílel", že z něj měli lidé, co ho potkali, legraci. V návštěvní knize poté nechal vzkaz, který by se dal popsat jako: "Jsem průvodcem na ****** * ******* a v budoucnu budu i vaším průvodcem! Už teď se na vás moc těším! :-)"

 Informaci o tajemném "fanouškovi" jsem nějak přijal a poděkoval kamarádce za to, že mi ji řekla. Nebudu zapírat, že jsem docela přemýšlel, kdo by jím mohl být. Odpověď se mi dostala poměrně rychle, když mi z profilu se jménem, které jsem nikdy předtím neviděl, přišla zpráva: "Aleši, jak to, že jsi nebyl v práci?" Ano, byl to Evžen! Právě tento člověk se po mně tolik ptal a tolik se se mnou chtěl vidět. Poté mi nabízel peníze za to, že ho soukromě provedu a přece u toho nikdo nemusí být. Je doufám jasné, že tuto konverzaci jsem velice rychle ukončil...

Od té doby se naštěstí nestalo nic tak extrémního, jako byl právě tento případ. Docela dlouho jsem si naivně myslel, že takoví lidé zůstanou pouze na Facebooku, či jiné sociální síti. Že jsou to lidé, kteří dokáží být nechutní a zlí pouze u monitoru počítače, ale jsou natolik líní a bojácní, že by nikdy nic neudělali naživo. No a právě situace, kterou jsem se vám snažil popsat, mne přesvedčila o opaku! Proto na vás určitě apeluji, abyste dávali pozor na to, s kým si píšete a hlavně, kam až daného člověka necháte zajít! A víte co? Klidně mi napište do komentářů, jak byste takovou situaci řešili :)

 Možná jste si všimli, že na levé liště mého blogu je nová informace -  "KDY NA KUKSU PROVÁZÍM"! Ano, tímto způsobem jsem možná podobným lidem usnadnil možnost, abychom se potkali. Musím ale ještě jednou upozornit - nejezděte ani tak za mnou, jako spíše za Kuksem. Vezměte sem rodinu, přítele nebo přítelkyni, kohokoli a užijte si skvělý výlet! Když budete mít štěstí, budu vás provázet. Pokud ne, bude vás provázet můj kolega či kolegyně. Průvodci jsou to všichni naprosto skvělí! Rozhodně ale neexistuje nic takového, jako soukromé prohlídky s těmi, které absolutně neznám nebo vstupné zdarma jen proto, že čtete můj blog. Byli tací, kteří to zkoušeli a proto vás prosím, vyvarujte se toho. :) Zase na druhou stranu vím, že 95% čtenářů mého blogu jsou vážně super lidi!

Budu moc rád za vaše sdílení a komentáře! Jsem vždycky moc rád, když mou tvorbu nějak podpoříte :) Děkuji vám za to předem.

Já se na vás těším u dalších článků, které chystám. Ale kdo ví, třeba se potkáme právě na Kuksu! 😊

Mějte se krásně 😉
      Váš Aleš


Kdy provázím na hospitálu Kuks?

10. - 11. března 2018
17. - 18. března 2018
29. - 30. března 2018
1. - 2. dubna 2018

Komentáře

 1. Sakra, zrovna jsem tě chtěla požádat o soukromou prohlídku zcela zdarma!! :-( :-D Blbá zkušenost. Doufám, že aféra už je u konce a vše máš v tomto směru za sebou.

  OdpovědětVymazat
 2. No to teda potěš koště! Ze mi chodí maily hateru, to jsem si zvykla. Odpovídám také všem na FB neboť am propojené účty s prací ... Ale bojím se toho, kdy to nebude jen online nenávist . .

  OdpovědětVymazat
 3. Asi se do tebe Evžen zamiloval Aleši :( Ale chápu, že je to dost nepříjemná zkušenost :( Držím palce, ať už se nikdy neopakuje :O

  OdpovědětVymazat
 4. No to je něco hroznýho :O! Vůbec nevím, jak bych se zachovala. Že mu to není blbé. Opravdu nechápu myšlení určitých lidí...

  OdpovědětVymazat
 5. To je šílenost, někteří lidé jsou vážně zvrácení. Já se poslední dobou začínám potýkat s prvními negativními komentáři a beru to tak, že to k veřejnému vystupování zkrátka patří. Dokud je to slušně podané a dá se o tom diskutovat, beru to. To, co ale popisuješ ty, je fakt blbá zkušenost. Jedna věc je obtěžování na sociálních sítích, kde si člověka blokneš, ale i v reálném životě. Celkem mě děsí, kam až jsou schopni lidé zajít.

  OdpovědětVymazat
 6. Bože to je děsné. Já se taky snažím všem mile odpovědět, ale tohle je hrozné. Většinou když nějaký člověk toto naznačuje, tak okamžitě letí do bloku, bez vyjímek :D

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky