#SLAVA_A_POPULARITA

Ahoj, zdravím všechny! 😉

 Nedávno jsem narazil na článek od blogerky Canli. která psala na poměrně zajímavé téma - SLÁVA A POPULARITA! Protože já sám chtěl prorazit do světa slavných osobností, musel jsem toto téma zkrátka a dobře zpracovat do článku na svůj blog! :-)

 "A s písničkou ********* přichází...Aleš Otava!!!" Nemožné? Ano, to je jasné. Jenže na druhou stranu, určitou dobu jsem hodně snil o své kariéře zpěváka. Přál jsem si vystupovat v nějaké kapele, která by byla součástí různých televizních hitparád a jednou si převzít Slavíka. Bohudík se našel někdo, kdo mi vysvětlil, že já a zpěv nepůjdeme nikdy dohromady a že by bylo fajn se věnovat jiným věcem, kde bych se mohl najít a být šťastný.


 Můj další sen? Být hercem. Nelákalo mne ani tak divadlo, jako spíše film. Obdivoval jsem například Ivana Trojana, který každou svou roli zvládl bravurně ztvárnit! Za zmínku například stojí filmy jako "VÁCLAV" nebo "VE STÍNU". Jenže já a herec? To opravdu ne! Stačí se podívat na moje období, kdy jsem se věnoval videím na YouTube. Herectví je skutečný dar, který závidím těm, kteří ho mají.

POPULARITA U PRŮVODCE?
 Hercem jsem se ale nakonec stal - na mé předchozí památce. Zde jsme měli i kostýmované prohlídky, takže jsem si mohl zahrát upíra, komořího, templáře, prince, ale i například mrtvou nevěstu (...dobře, tohle je zrovna role, na kterou pyšný nejsem 😂). Ano, byla to mnohdy legrace, ale nic nemá na pocit, kdy mohu být na prohlídce sám za sebe. Svým způsobem je i tato práce totiž herectvím. Ale to jsem psal již v minulosti. :-)

 Když je prohlídka úspěšná, může si průvodce nějakou popularitu užít. Myslím to pochopitelně s velkou nadsázkou. Byly však různé školní zájezdy, po kterých mi psali žáci a studenti, abych si je přidal do přátel na Facebooku nebo mi dali follow na Instagramu. Pořádně jsem nechápal, jak je možné, že si mne dokázali na internetu tak snadno dohledat. Někteří mi rovněž neustále psali, aniž by chápali, že s největší pravděpodobností nikdy nebudeme přátelé. No a nakonec člověk, který mi komentoval články a videa, posílal své nahé fotky a nakonec se dožadoval soukromé prohlídky hospitálu. A to ještě ke všemu, když na "mou" památku osobně dorazil...


  Ano, je moc milé, když výklad průvodce nějak ohodnotíte. Osobně to beru jako skvělou zpětnou vazbu. Aby ale někdo například psal mým známým, aby mi napsali, jestli si daného človíčka přidám do přátel, to je už moc... Popravdě jsem ani nečekal, že by se mi to mohlo stát a zatím jsem od žádného svého kolegy neslyšel něco podobného. Naštěstí tento problém se týká především dětí. Ale i tak by bylo fajn, kdyby zmizel úplně. 😂

JÁ, POPULARITA A BLOG?
  No a nakonec blog! Když jsem skončil s natáčením videí a začal psát články, nečekal jsem, že bych mohl mít nějaké fanoušky...ne, to je moc povrchní...aktivní a věrné čtenáře. 😊 A ano, je skvělé, že se někteří z vás našli a tato stránka vás stále baví. A pochopitelně jsem i já několikrát dostal dotaz, jestli se blogem chci nějak proslavit. Co k tomu říct?
  Mým cílem sláva NENÍ! Zase na druhou stranu jsem moc rád, když vás články baví, podaří se mi vám něco předat a moc mi udělá radost, když se dozvím, že mohu být...něčím vzorem? To je něco, co se nedá popsat. Je to neuvěřitelný pocit štěstí. A stejně tak mi dělá velkou radost, když mi píšete do komentářů nebo do zpráv, že za mnou chcete přijet na Kuks. Je to moc milé, že se se mnou chcete vidět (někteří z vás pochopitelně 😂) a prohodit pár slov. Je to skvělé, díky moc! Abych se ale vrátil k té slávě...nemyslím si, že je o co stát. Abych četl, jak někde lidi řeší, co jsem řekl, neřekl...děkuji, nechci! Rád bych si užil provázení, psaní blogu a nemám potřebu se ukazovat před desetitisíci fanoušky na internetu. Pokud vás články baví, skvělé! Pokud vás je hodně, ještě lepší! Ale rád bych, aby to bylo v nějaké té přijatelné míře. Každý z nás si přece jen chrání své soukromí a pro řadu slavných osobností se jedná o velkou oběť.No, tak jo! Tohle by bylo pro dnešní článek všechno! Jsem moc rád, že jste ho dočetli až do tohoto bodu, který se nijak extra nemění. Budu rád za vaše případné komentáře a případné sdílení, pokud se vám článek opravdu líbil :-)

Těším se na vás zase příště! Teď už hurá na 5 dní na Kuks... :-)

Váš Aleš 😉💃

Rád bych ještě podpořil další dvě blogerky, které píšou na téma provázení! Není nás mnoho a myslím, že obě autorky píšou velmi příjemně. Mrkněte tedy na PAMÁTKY MĚ BAVÍ a V PODRHRADÍ :-) Komentáře

 1. No, tak sny o popularitě jsem měla kdysi taky a to bylo ještě v dobách, kdy pro nás internet velkou neznámou a Facebook bychom si ani nedokázali představit, protože nic takového neexistovalo. Přesto asi každý měl svoje oblíbené hvězdy a hvězdičky, kterým se chtěl vyrovnat. Ale jinak mám to stejně jako ty, čím jsem starší, tím víc si chráním své soukromí a myslím, že je to tak správně, virtuální stopy jsou velmi ošemetné. Ať se daří.

  OdpovědětVymazat
 2. Děkuji, že jsi reagoval na můj článek! Je super, že jsem tě mohla inspirovat.
  U mrtvé nevěsty jsem se zasmála.. :D
  Jako malá jsem taky chtěla být zpěvačka a herečka..
  Podle mě se slavným někdo stane tehdy, když někdo něco dělá naplno a má z toho upřímnou radost, lidi si ho tak nějak všimnou. :) Pak už je na každém člověku, co chce sdílet s ostatními, pokud tě teda nesleduje bulvár na každém kroku.. :D ale to už jsme jinde .. :D
  Pěkný článek! :)

  www.canli.cz

  OdpovědětVymazat
 3. Docela by se zajímalo, jak jsi vypadal v kostýmu mrtvé nevěsty :D :D Dneska jsem koukala na videa na YT od lidí, kteří mají třeba 60k nebo 100k odběratelů. Fakt jsem se úplně zhrozila, jak se na to ty lidé mohou koukat?! Kanály o ničem. Já nechci být slavná, chci něco předávat.

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
 4. Moc hezky jsi to napsal a za tento typ článku jsem moc ráda. Vždyť víš :)
  Já bych nechtěla být slavná, protože potom bych přišla o veškeré své soukromí, a to nechci.

  OdpovědětVymazat
 5. Včera jsem byla v divadle a tam padla věta: "cumi na YouTube na lidi jak cumi na YouTube." Internet je metla, hlavně proto že umožňuje prorazit i lidem co na to nemají. Těší mě že ses našel v provázení a blogovani. To má totiž hlubší smysl

  OdpovědětVymazat
 6. Chtěla jsem být slavná spisovatelka, houslistka, zpěvačka. No.. a nic. :D

  OdpovědětVymazat
 7. Myslím, že být hercem či zpěvákem chce být mnoho dětí, i já měla podobné sny :D Zpívat bohužel moc neumím a hrát nejspíš také ne, protože se svou povahou, úzkostmi a vším možným nejsem žádný bavič a člověk, co rád předstupuje před publikum :D Je celkem smutné, že existují lidé, kteří píší blog proto, aby "byli slavní". O tom to přeci není.

  LENN

  OdpovědětVymazat
 8. Aleši, jako první děkuji, že jsi můj blog zmínil ve svém článku. :) Já měla také hodně snů - stát se spisovatelkou, kuchařkou a nakonec průvodkyní a to se mi splnilo a jsem za to neskutečně ráda, však víš :)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky