#PRVNIPROHLIDKY2018

Ahoj, zdravím všechny! 😉

 Jsem doma! :-) Tak nějak bych shrnul pocity, které mám ve chvíli, kdy jsem dorazil "domů". Nohy mne bolí, mám vykřičené hlasivky, ale tento víkend STÁL ZA TO!

Chtěli jste červený svetřík? Máte ho mít... 😊

  Možná by to chtělo, abych vám popsal své vůbec první dny na Kuksu v rozbíhající se sezóně 2018. Byla to katastrofa! 😂 A jak ji popsat? Představte si, že jste průvodce a máte začínat novou sezónu. Samozřejmě po několikaměsíční zimní přestávce. Všechno si "musí sednout", je potřeba si osvěžit svůj výklad a ne všechno vám hned jde, jak byste si přáli.
  Moje "krize" trvala přibližně tři dny. Nic mi nešlo... Měl jsem neustále nějaké "žblebty", zakoktával jsem se a zároveň jsem neměl štěstí na návštěvníky, které by můj výklad nějak extra zajímal. V takových chvílích je úplně jedno, jak moc se snažíte, protože oči otočené v sloup vám již v první místnosti seberou jakoukoli chuť se extra snažit.
   Špatná forma naštěstí našla svůj konec. Dokonce přesně na rok ode dne, kdy jsem na Kuksu provázel vůbec poprvé - 1. dubna. Zatímco jsem toho dne ráno propadal špatné náladě a frustraci, že se mi na prohlídkách už vůbec nedaří a letošní rok bude propadák, odpoledne jsem byl šťastný, jako blecha. Nejen, že přišly skupiny skvělých a zvídavých návštěvníků, ale zároveň jsem se úspěšně vyhýbal chybám, kterých jsem se dopouštěl. 😊

Během prohlídky u soch Ctností a Neřestí

  V pátek 13. dubna jsem se vydal na Kuks trošku v jiné roli. Přijel jsem na "náslech" ke své kolegyni, na kterou jsem slyšel hodně chvály. Proč? Protože nikdy nejsme tak dobří, abychom se nemuseli zlepšovat. A věřte nebo ne, v prvních dnech letošní sezóny jsem si to skvěle uvědomil. Ačkoli mne začaly tížit nečekané zimnice a bolesti svalů, "náslech" jsem si užil. Viděl jsem úplně jiný styl prohlídek, než který mám já a vím, že si z něj mohu nějaké věci odnést. Tak schválně, jak moc mi tento den pomůže do budoucna..

   Večer byl ve znamení běhu v okolí hospitálu Kuks. Řeknu vám, chvílemi lituji, že jsem se na běhání dal. Stále čekám, kdy mne začne pořádně bavit. Abych řekl pravdu, v polovině cesty si nikdy nezapomenu v duchu říct, "do jaké kraviny jsem se to zase pustil". 😂

   Když mluvím o běhu, musím zmínit i běžeckou akci, která se odehrála následující den, tedy 14. dubna 2018. Akce ZKUS MARATON KUKS je u nás poměrně oblíbená a i letos se tohoto závodu zúčastnilo hodně běžců a cyklistů. Mimo jiné přijel i jeden můj bývalý kolega a stálý kamarád z Dětenic. Hodně jsem se tedy na tento závod těšil, dokonce o to víc, když jsem se dozvěděl, že za mnou přijede i má úžasná přítelkyně Klárka.
  Co se prohlídek týče, měl jsem obrovské štěstí na lidi a řekl bych, že se mi podařilo dvakrát za den podat dobrý výkon na základním okruhu + několikrát v hrobce. Alespoň tak soudím podle spokojenosti návštěvníků, zbytek záleží na jejich názoru. Kdo ví, čím to bylo. Možná (mimo jiné) právě díky tomu, že jsem zde svou Klárku a kamaráda měl. A pozor, došlo dokonce i k prohlídce, kde jsem měl Klárku a hned dva bývalé kolegy z Dětenic. Ano, k takové krásné náhodě skutečně došlo.😃


S mým dobrým kamarádem a bývalým kolegou. Bylo mi ctí Tě po dvou letech  provázet. :)

    Po skončení mých prohlídek jsem si chtěl užít i čas s mou přítelkyní. Jsem moc rád, že si mohla slunečný den na hospitálu užít. Šli jsme se i projít na vinice nad obcí Kuks, kde jsme si udělali jednu z prvních společných fotografií. Protože jsem s sebou měl stativ, rozhodli jsme se, že si po půl roce uděláme podobnou. Výsledek můžete vidět zde:

Když se řekne Kuks, vždy si vybavím, že právě zde jsem potkal i svou Klárku. 

  Je krásné si uvědomit, jak je Kuks propojený s mým osobním životem. Nemohu ho brát pouze jako místo, kde si přivydělávám. Beru ho jako místo, kde se zdokonaluji ve svých komunikačních schopnostech, kde se líbí mým přátelům a rodině, našel jsem nové přátele a svou úžasnou slečnu. Tato památka mi dala daleko víc, než jsem čekal. 😊

  Neděle už byla klidnější, ale rovněž jsem si prohlídky užil, jelikož se mi scházeli příjemní návštěvníci, kteří si chtěli výlet co nejvíce užít. Věřím, že se mi podařilo jim ho zpříjemnit a byli se mnou spokojení. 
  

Můj "ŽBLEBT" NA PROHLÍDCE

(...místo věty "Vedle Anděla blažené smrti stojí Anděl smrti žalostné"...)
Vedle anděla blažené smrti smrdí Anděl smrti žalostné.
- To potom máte z prohlídky psychárnu, no ne? 😂 -  Děkuji vám, že jste tento článek dočetli až do tohoto bodu. Budu moc rád, pokud pod článkem zanecháte komentář a těším se na vás zase příště! Věřím, že se vám dnešní čtení líbilo. 😉 

Mějte se krásně! 👋
      Váš Aleš 

Komentáře

 1. Já jsem dneska taky perlila: "Když jeho manželka podruhé zemřela Václav Robert se opět oženil."

  OdpovědětVymazat
 2. Příjemné,pohodové čtení.I když Ti přeju jen vydařené profi prohlídky,ten konec mě rozesmál.Až bych chtěla říct,víc takových..:D

  OdpovědětVymazat
 3. Já chci průvodce v červeném svetru. Beztak ti to nešlo kvůli tomu. Přežblet luxusní. Následky jsou beztak prima. I já je v práci mívám, i po několika letech. Takže směle do nich.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dovoluji si nesouhlasit! :-) Tehdy jsem používal ještě červený svetr. Teď jsem měl modrý a hned to šlo lépe! :-)

   Vymazat
 4. Přežblept je fakt parádní :D Na Kuksu jsem byla mimo sezónu a kolem soch jsem průvodcovala sama, vše jsem četla z internetu příbuzným :D Někdy se musím zastavit, abych tě viděla, jak průvodcuješ! Sleduji tě od začátku a fakt fandím :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Skutečně? :) Tak to už jsi tak trošku kolegyně! Určitě se někdy zastav a sleduj tedy data, kdy provázím. A moc Ti děkuji za podporu, jak říkáš, od začátku. :)

   Vymazat
 5. Nevím proč, čím to je, ale tento článek se mi od tebe četl tak hezky!
  Naprosto vím, jak ses cítil, když se ti nedařil v něčem, co máš rád, na čem ti záleží. Já sama jsem si to prožila na Šiklově Mlýně na brigádě v kavárně. Místo toho, aby tě to motivovalo, tak se stane pravý opak.
  Ale.. když budeš mít v hlavě myšlenky: Já to pokazil, já to nedám, je to hrůza, nejde mi to.. tak k sobě ony katastrofy přitáhneš, místo toho, aby si přitáhl ty dobré.
  Každou špatnou zkušenost situaci musíš brát jako výzvu. A ať je špatná, ponaučila tě a je pro tebe přínosem. Když budeš myslet pozitivně, tak se to všechno spraví. Hlavně nic nevzdávat. To by jsi nebyl ty, kdyby si to vzdal. Jsi cílevědomý a silný.

  YourVee

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vee, je milé, že jsi mi po delší době napsala komentář!

   Je to tak, jakmile se Ti přestane dařit v tom, v čem jsi....řekněme dobrá, tak máš pocity naprosté demotivace, selhání a já nevím, čeho ještě. Proto jsem moc rád, že "krizinku" jsem překonal. Trvalo to, ale přece. Zase na druhou stranu mne to dovedlo k větší pokoře a teď budu snad už jen lepší :-)

   Vymazat
 6. Jsem moc ráda, že se ti to povedlo prolomit 😊
  Uvidis, jakou radost pak budeš mít, az ten závod ubehnes :). Fakt! Budeš na sebe pyšný, že jsi to zvládl.
  To je super, že jste se na Kuksu potkali všichni. Kuks asi spojuje :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To, že Kuks spojuje jsem si všiml, když přijela Klárka :-) A teď tomu nebylo jinak! :-D
   Těším se, až budu mít po závodě, protože to bude jedna z těch posledních letošních výzev a jestli mi vyjdou i ty předchozí (nová VŠ, bydlení atd), tak si běh pořádně užiju a nebudu tak frustrovaný, jako jsem za poslední týdny :-)

   Vymazat
 7. Tak s těmi kamarády to byla dobrá náhoda! Mě se zase povedlo potkat svoji spolusedící v Českém ráji (jsem ze Svitav, je to tam dost daleko :D). Myslím, že na každého nějaká ta krize příjde. Třeba na mě na začátku zkouškového nebo když se učím na poslední a zároveň nejtěžší zkoušku! Hlavně se nevzdat a zkusit ze sebe vydat to nejlepší :) K běhu si musíš najít vztah, chvíli to trvá :) A vaši fotku před půl rokem si dobře pamatuju a takhle vypadá opravdu hodně podobně! :) Uívej si čas strávený k Klárkou ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si čas s Klárkou užívám. Je skvělá! :-)
   To já vím, jakmile se učíš, tak i tam může přijít krize... Ale věřím, že to jak Ty, tak i Klárka zvládnete :-) Však jste určitě obě holky šikovný!

   Měj se krásně a někdy na Kuksu :-)

   Vymazat
 8. Teda Aleši, tak dobře jsem se nezasmála už dlouho! :) Já asi nějaké velké "přebrepty" neměla letos, zato perlili návštěvníci a to přesně asi 6ti letá holčička. V jedné budově máme vystavenou lebku. Děvče ukázalo na lebku, poté se podívala na mě, znovu na lebku a opět na mě a povídá: "Paní a to je pan kastelán?" :D Podotýkám, že furt ukazovala prstem na tu lebku :D :D
  Vychutnávej čas s Klárkou a už se na oba těším u nás :)
  Jana z www.vpodhradi.blogspot.cz :)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky