#NAOKODOBAROKA

Ahoj, zdravím všechny! 😉

  Když jsem provázel v Dětenicích, zaměřoval jsem se pouze na kostýmované prohlídky. Jak jsem už psal v minulých článcích, jsem rád, že na Kuksu přišla změna. Asi bych se už k prohlídkám, kde jsem v nějaké roli, nevrátil. Pravda...prohlídku kostýmy ozvláštní, ale často se k těmto průvodcům přistupuje spíše jako ke komediantům. No a to je zrovna něco, co už zažívat úplně nechci... :-)

Nemohl jsem se nevyfotit znovu po roce s páterem Koniášem.

O SAMOTNÉ AKCI "BAROKO NAOKO"

  Hodně si na Kuksu užívám, že mohu být sám sebou. Nemusím nikoho hrát, nemusím mluvit jako francouzský komoří (což v mém podání znělo většinou neuvěřitelně strašně) a nemusím se u toho vrtět jako mrtvá nevěsta, která akutně hledá chlapa.

Ale přesto...někdy bych se rád v práci viděl s těmi, které jsem potkával v mém dřívějším působišti.

 To se mi nakonec podařilo! V rámci akce "Baroko Naoko" jsem se mohl potkat s členy skupiny Bohém, které jsem pravidelně vídal v dětenické krčmě a vždy obdivoval jejich vystoupení plné humoru. Abych se přiznal, byly chvíle, kdy jsem chtěl být součástí jejích vystoupení. To se mi jednou dokonce splnilo - ačkoli jsem byl pouhý pomocník! :-)

  Co bylo již zmíněné "Baroko Naoko"? Akce, která vrátila Kuks a hlavně jeho hospitál (tedy "mou" památku) do jeho nejslavnějšího období - baroka! Mohli jste zde potkat nejen Františka Antonína hraběte Šporka (zakladatele Kuksu), tak i kupříkladu pátera Koniáše, kterého skvěle ztvárnil pan Miroslav Kněbort. 
  Prohlídka rovněž nebyla klasická - procházelo se živými obrazy, kde herci představovali určité chvíle ze života zakladatele hospitálu Kuks - Františka Antonína Šporka. Nebyl jsem tedy klasický průvodce, nýbrž jak říkají Poláci - "pševodnik". Abych pravdu řekl, pořádné provázení mi chybělo a tak jsem si ho vynahradil v lapidáriu u soch Ctností a Neřestí. Tam jsem si udělal sice pouze několik prohlídek, ale měl jsem tak skvělé posluchače, že to stálo za to! 


PŘEKVAPENÍ

  Jak již asi víte, nedávno jsem tvořil videa na svůj YouTube kanál. Točil jsem na něj to, co píšu na tento blog - vyprávění o průvodcovské práci. Bohužel jsou trendem úplně jiná videa a tak jsem se rozhodl s vlogováním přestat. Když ale byla skvělá příležitost, rozhodl jsem se nějaké video pro vás sestříhat a tak jsem vytvořil sestřih akce, která na Kuksu proběhla - "Baroko Naoko 2018". Věřím tedy, že se vám tento sestřih bude líbit a alespoň částečně vás do barokního Kuksu přenese.:-) 


  Jak si můžete všimnout, na videu jsem ve své "typické" červené. 😂A proč nosím červenou barvu? Žádná velká záhada. Když se podíváte na moje fotografie z Dětenic, můžete si všimnout, že jsem zde dostal červený kostým, ve kterém jsem provázel minimálně půl sezóny. Často si mne turisté pamatovali jako "Aleše, toho průvodce v červeném". Po přestupu na Kuks jsem se rozhodl, že tuto barvu budu často nosit i nadále. :-) Takže ne, žádné legendy o tom, že ten svetr se dědil z generace na generaci apod. 😂


  Tak jo! Moc vám děkuji za to, že jste tento článek dočetli až do TOHOTO bodu! :-) Věřím, že se vám i tentokrát líbil stejně jako video, které je určeno především pro vás, kdo čtete moje články a podporujete mne při plnění snu - stát se jednou dobrým blogerem! :-) Moc vám za tuto podporu děkuji a budu rád za vaše případné komentáře! :-)

Mějte se krásně a brzy na viděnou u dalšího článku!

Váš Aleš Otava 😊


Kdy provázím na hospitálu Kuks?

PRÁZDNINY

24.-29.7. 2018
4.-6.8. 2018
12.-17.8.2018
20.-26.8.2018

1.-2.9.2018

Komentáře

 1. To vypadá na pěknou akci. :-) Pan Kněbort hrál snad už všechny barokní velikány. Já si ho teda pamatuju hlavně jako Albrechta z Valdštejna.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak! :-) A popravdě, mám ho moc rád. Bylo mi ctí s ním "pracovat" :-)

   Vymazat
 2. Dnes bych toto čtení shrnula do jednoho slova. SUPER ! :)

  OdpovědětVymazat
 3. Bych tě na té fotce z Dětenic ani nepoznala :) Jinak to musela být na Kuksu parádní akce!

  OdpovědětVymazat
 4. Musela to být skvělá akce :) <3. Vypadáš moc spokojeně =) a to je dobře!
  Video je moc hezké :). Takové příjemné a oddechové.
  Kolik tam asi bylo návštěvníků? :) Počasí vyšlo na jedničku. Také důležitý faktor:)

  OdpovědětVymazat
 5. Super článek a video ještě lepší! :)
  Je skvělé dozvědět se o tajemství červeného trička .. :D

  OdpovědětVymazat
 6. Takéto akcie mám najradšej! Hneď by som ju navštívila :) To by bolo fotografií! :D ♥ ❀✿

  Blog de la Licorne

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky