#KONEC_TAJNOSTI

Ahoj, zdravím všechny! 😉


  Nedávno jsem na svém Instagramu zveřejnil ve stories,  že vám brzy něco prozradím. A je to něco, co vám možná přijde jako úplná prkotina, ale já to beru jako velikou výzvu. Někteří z vás se mne už delší dobu ptali, co je u mě nového a já jim odpověděl: "Brzy se to dozvíte v článku.

A teď přišel konec veškerých tajností! 
A ano, pořád jsem na holky... 😂


  Co se provázení týče, splnilo se mi vlastně vše, co jsem si přál. Poznal jsem nové přátele a mám spoustu zážitků. Zároveň se pořád držím na těch nejnavštěvovanějších památkách v Česku, což je něco, čeho si hodně považuji. Když se někoho zeptáte, jestli zná Dětenice, okamžitě bude vědět. Stejný efekt uvidíte, když se někoho zeptáte, zda-li zná Kuks. V 90% jsem zažil, že daný člověk okamžitě věděl a minimálně si pamatoval, že tam je "krásný zámek se sochami Ctností a Neřestí" (ano, zámek a hospitál jsme si už vysvětlovali dříve 😂).

  V tuhle chvíli bych se ještě rád držel na těch nejnavštěvovanějších památkách, kterou i Kuks stále je. Nedovedl bych si teď představit, že bych s prací na památkách skončil a nebo odešel na nějakou, kam chodí hodně málo lidí. I když..."nikdy neříkej nikdy".

 Jenže se pomalu (ale jistě) blíží zimní přestávka, kterou úplně nesnáším. Člověk úplně vypadne z provázecího režimu a pokud si chce i něco vydělat, musí hledat jinou činnost. Jenže se přiznám, že památky ani těch několik měsíců opustit nechci. A tak jsem začal pracovat na tom, abych i zimní měsíce mohl trávit na nějakém hradu či zámku.

  Výsledkem toho celého snažení je, že budu s největší pravděpodobností kustodem na Pražském hradě!

Tohle je jenom taková póza. Na Hradě provázet určitě (zatím) neplánuji. :-) 

  Pražský hrad ale (zatím) nebude další štací, kde budu provázet. Od prohlídek si dám několik měsíců volna a budu "pouze" kustod. To znamená, že budu hlídat, aby se někdo nedotýkal různých exponátů apod.
 Možná byste si řekli, že jsem si hodně pohoršil. Pražský hrad ale pro mne znamená i spoustu zkušeností, které mohu získat. Prakticky v každé práci můžete začít jako "holka pro všechno" a nakonec se můžete vypracovat na pozici, která se vám bude zamlouvat. Zároveň si uvědomuji, že se může jednat o běh na (hodně) dlouhou trať. A navíc...stále preferuji Kuks, který pro mne je (coby památka) stále na prvním místě. Proto věřím, že až začne další průvodcovská sezóna v roce 2019, budu pořád kukským průvodcem. Z mé strany se totiž vůbec nic nemění! 😉

 Domnívám se, že zkušenosti, které mohu na Pražském hradě získat, mi mohou pomoci i do další práce na Kuksu do následujících sezón. Prakticky mohu pouze získat. A co si budeme povídat, také vydělat. I když je tato práce zároveň mým koníčkem, pořád je to práce. Když si představím, že budu muset skloubit studium na nové vysoké škole s Kuksem a Pražským hradem, úplně se mi svírá krk. Na druhou stranu, bude to pořád historie, která všechny tyto body spojuje. Navíc je to hodně velká výzva...a já mám velké výzvy rád! 😊

 Rok 2018 je pro mne zatím poměrně skvělým rokem, kdy jsem si splnil několik cílů. Dokonce i pozici na Pražském hradě. Pravda, veškeré detaily se doladí až během září, kdy podepíšu smlouvu o vykonání práce, ale už teď jsem plný dojmů a musel jsem se s vámi o ně podělit.


 V tuhle chvíli mi dovolte, abych vám moc poděkoval, že jste tento článek dočetli až SEM! :-) Jsem rád, že s vámi mohu sdílet své zážitky z práce a výletů a že vás tento blog baví! Pokud se vám článek líbil, budu moc rád za vaše komentáře či sdílení mezi vaše známé! :-)


Mějte se krásně a těším se vás u dalších článků... 😊 Váš Aleš Otava

Kdy provázím na hospitálu Kuks?PRÁZDNINY

24.-29.7. 2018

4.-6.8. 2018
12.-17.8.2018
20.-26.8.2018

1.-2.9.2018

Komentáře

 1. Tyjo, super! Gratuluji! Určitě se zocelíš v komunikaci s návštěvníky. Mně jednou nějaké děti běhaly po vitrínách - jsou na plocho v úrovni lavičky - a jejich dospěláci mi řekli "No a co..." Vážně jsem chtěla křičet a kopat do lidí, leč pracně jsem ze sebe dostala nějakou asertivitu a nakonec je přesvědčila o tom, že takhle to nejde. Takže jo, zkušenost to bude velmi užitečná. Držím palce!

  OdpovědětVymazat
 2. Hrozně moc gratuluji! To je úžasné :). Moc Ti to přeji. Určitě ti to dá mnoho cenných zkušeností =). Těším se na naše setkání :)

  OdpovědětVymazat
 3. Pražský hrad,to je velká výzva.Moc Ti gratuluju :) Ať se daří :)

  OdpovědětVymazat
 4. Aleši, to je teda věc, to Ti povím! Moooc gratuluji! Pražský hrad mým tajným snem není, ale je jím zámek Kinských ve Žďáru nad Sázavou či Zámek Hluboká. Tam aspoň jednou jedinkrát bych chtěla provázet! A abych nezapomněla tak samozřejmě Dětenice! Tam bych se velmi ráda podívala!

  Zdraví Tě Jana z www.vpodhradi.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 5. Velká gratulace, rozhodně tě to zas posune dál :))

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky