#V_KUKSU_A_OKOLI

Ahoj, zdravím všechny! 😉

  Protože často dostávám zprávy, že se za mnou (vy někteří) v létě vydáte na Kuks, tak jsem vám chtěl rozšířit obzory, co všechno máme jak v Kuksu, tak v jeho okolí. Tento článek tedy výjimečně nebudu psát jako průvodce, ale jako...no dobře...jako průvodce. 😂HOSPITÁL KUKS
  Mnozí si myslí, že památka, na kterou se můžete vydat (a kde jen tak mimochodem pracuji), je jakýsi barokní zámek. To ale není pravda! Jedná se o hospitál, tedy nemocnici. A pokud vás zajímá, jaké jsou zde prohlídkové okruhy, tak můžete navštívit základní okruh - hospitál, kde se seznámíte se samotným Kuksem, využitím hospitálu, uvidíte krásnou barokní lékárnu, Tance smrti a nebo sochy Ctností a Neřestí (o ty je obrovský zájem). Další okruh je historie lékáren, kde vás provedou průvodci, kteří mají s farmacií velké zkušenosti, protože se jedná přímo o jejich obor. Tento okruh je vhodný pro děti, protože si mohou řadu věcí vyzkoušet.
  Po těchto okruzích je ještě možné navštívit hrobku, kde můžete vidět rakve, kde jsou stále uloženi členové rodiny Šporků a Sweerts - Sporcků.
  V případě zájmu můžete navštívit webovky hospitálu nebo jeho FB stránky.

  Za návštěvu stojí i známý Braunův Betlém! Pokud vám sochy v Kuksu nestačí, můžete jet i do 3,5km vzdáleného Betléma u obce Hřibojedy. :-)

A pokud máte rádi únikovky, bude se vám v Kuksu líbit ještě více! Nedávno nedaleko kukského infocentra vznikla nová únikovka "Šporkova skrýš". Více informací najdete na webovkách únikové hry.

    Kam si moc rád zajdu, když mám na to čas a klid, jsou vinice naproti špitálu. Tam si moc rád zajdu sednout do zdejšího malého altánku plného vína...ty lahve jsou už samozřejmě prázdné. 😂

   Dokonce je i možnost, že se nad Kuksem můžete proletět letadlem. Přiznám se, že jsem to také zvažoval...ale asi až jednou s provázením na Kuksu skončím, tak do toho letadla nasednu.

Bože, jen doufám, že mě nikdo v brzké době nevyhodí.😂

V Kuksu se stále cítím jako doma. 

   PŘEHRADA "LES KRÁLOVSTVÍ"
   Co hezkého najdete v okolí? Tak například známou přehradu "Les Království", kterou jsme loni s přítelkyní navštívili. Byl to dokonce náš první společný výlet. Pokud budete ve Dvoře Králové nad Labem, můžete k přehradě dojít pěšky (jako my). Co si ale budem povídat, pohodlnější je tam dojet autem. 😂
   Přehrada je krásná a i procházka v jejím okolí stojí za to. Vstup na přehradu je samozřejmě zadarmo! :-) 

Prosím vás, nedivte se - na "Les království" jsme jeli...pardon, šli pěšky na podzim 2017.

    No a když už budete v okolí Dvora Králové nad Labem, proč nejet přímo do jeho krásné ZOO Dvůr Králové? 😊


 Je toho u nás opravdu hodně, ale musíte se sami zajímat. To je vlastně jasné, protože to platí pro cestování obecně. Osobně jsem rád, že jsem bydlel (a pracuji) právě v okolí Kuksu, protože je tu stále co navštěvovat. Ať už zoologickou zahradu nebo různé památky. 
  Věřím, že budu mít brzy čas a sepíšu vám něco málo o...návštěvě Pražského hradu? Pokud se vše podaří, další díl by byl právě odsud. Pokud ne, nebojte se - něco zpracuji. :-) 

Loni jsem na Kuks vyrazil i ve svém osobním volnu, abych bratranci a sestřenici udělal fajn výlet. :-) 

   Moc vám děkuji a gratuluji, že jste tento článek dočetli až sem! Doufám, že se vám líbil a pokud ano, budu rád, když ho budete sdílet mezi své přátele a...třeba i příbuzné. 😊
   Zároveň budu rád i za vaše komentáře a pokud by vás cokoli zajímalo, určitě pište ať už do komentů nebo na můj Facebook. :-)

 Mějte se krásně a pokud na Kuks přijedete, budu se na vás těšit! Možná budu mít i svůj typický červený svetr. 😂


  Váš  #ALESOTAVA

Kdy provázím na hospitálu Kuks?PRÁZDNINY

24.-29.7. 2018
4.-6.8. 2018
12.-17.8.2018
20.-26.8.2018

1.-2.9.2018

Pokud ještě nejste mezi nimi, můžete se přidat do mých "PRAVIDELNÝCH ČTENÁŘŮ".  Přidat se můžete na liště vlevo. Děkuji a snad nás tu bude co nejvíc :-)

Komentáře

 1. Čechy mám celkem procestované, do Kuksu jsem ale teda ještě nezavítala. No, možná tohle léto bych to mohla změnit, aspoň to vezmu rovnou i s tou ZOO :)

  http://lesoholka.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 2. Děkuji moc za inspiraci :-). Určitě něco z výše popsaného využijeme. Moc nám to pomohlo :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Na Kuksu jsem kdysi byla a moc se mi tam líbilo. Snad se tam časem zase dostanu. Až budou děti větší, plánují tam dovolenou. 🙂

  OdpovědětVymazat
 4. Na Kuksu jsem byla před pár lety s třídou, a i když na hrady, zámky atd. příliš nejsem, tady se mi líbilo. Zpětně mě mrzí, že jsme nebyli taky v hrobce. A Braunův Betlém, tam jsme se taky stavili - přiznám se ale, že jsem byla tak trošku zklamaná (asi jsem od toho čekala o něco víc) :)

  Lory Humble

  OdpovědětVymazat
 5. Jsou tři místa která mne něčím dostala a na která se ráda vrátím.Kuks je mezi nima.Na ten se chystáme už potřetí.A ač se snažíme toho vidět co nejvíc,jisté rezervy ještě máme ��.Díky za tip,kam se podívat. ��

  OdpovědětVymazat
 6. V pátek jsme jeli s rodinou na svatbu do východních Krkonoš a jeli jsme právě kolem Kuksu, byli jsme se na něj podívat alespoň z dálky. Moc krásný. :-)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky