NĚCO KONČÍ, NĚCO ZAČÍNÁ... :-)

Ahoj, zdravím všechny! 😉

Hádám, že jste si všimli minimálně dvou věcí. Zaprvé, poprvé jsem použil normální nadpis a nepoužil u něj svůj typický "#". Druhý bod je samozřejmě skutečnost, že jsem na tento blog delší dobu nevydal žádný článek. Nebudu vám lhát, hodně jsem zvažoval, co a jak do budoucna. Pohrával jsem si s myšlenkou úplného konce psaní tohoto blogu a proto jsem začal pracovat na svém prvním E-Booku K čemu bych se rád vyjádřil, je letošní léto. Bylo totiž úžasný! Ano, jak už možná někteří z vás poznali, bylo to hlavně o vás - čtenářích. Léto jsem samozřejmě z velké části strávil na hospitálu Kuks, kde provázím. Právě na prohlídky se někteří z vás vydali, abyste mě slyšeli a zároveň se mnou prohodili pár slov. Bylo to super, moc rád jsem se s vámi viděl a abych pravdu řekl, je neuvěřitelné, že někdo za mnou přijel z jihu Čech, někdo od Uherského Brodu a nebo Ostravy. Samozřejmě jsem nemohl udělat nic lepšího, než si s vámi dělat fotky! :-)


Je také potřeba zmínit, že mne navštívila i bývalá kolegyně z mé předchozí památky! Je to divné, ale prohlídka se jí líbila... 😂


Navštívila mne i přítelkyně s rodinou...a myslím tím velkou část její rodiny... 😊


Co je ale potřeba zmínit, jsou dárky od čtenářů! Prosím vás, pokud někdy budete chtít do Kuksu přijet, tak mi nic nevozte. Je to od vás moc hezké, ale utrácíte zbytečně moc peněz! Pochopitelně mi ale dárečky udělaly radost a tímto ještě jednou (a veřejně)... MOC DĚKUJI!!! 😉

¨

  Proč ale píšu tento článek? A proč po takové době? Víte, na tento blog jsem moc rád psal články o tom, co mě baví - o průvodcovství. Jenže jsem se dostal do fáze, kdy bych akorát opakoval témata článků a neměl tedy nápady na další příspěvky. To je pro mne (člověka, který miluje blogování) hodně velký problém a chtěl jsem ho řešit. 
  Vzhledem k názvu blogu (www.pruvodceales.blogspot.cz) jsem se cítil zavázaný jednomu tématu. Tématu, u kterého vím, že ho nemohu více rozvést. Nemůžu vám přinést nic nového, protože bych měl pocit, že se v něčem neustále opakuji. To nechci a vím, že podobný pohled máte i VY
  Proto jsem se rozhodl začít úplně od začátku. Plánuji vytvořit nový blog (usilovně pracuji na vzniknutí nové stránky) a s ním i úplně novou tvorbu, která snad bude bližší většímu počtu čtenářů. Chci psát o cestování po České republice, o studentském životě...prostě o všem možném! Jen už se nebudu tolik dotýkat samotnému provázení na Kuksu. Říkám tolik, protože se toto téma někdy v článku určitě objeví (je to velká součást mého života). Pokud se tak stane, bude to pouze výjimečně. 😉

  S tématem provázení ale úplně nekončím, jelikož zpracovávám nový E-Book s názvem "Já, průvodce". V tomto E-Booku čekejte, že budu hodně upřímný a budu v něm mluvit o různých tématech. Jsem moc zvědavý, jaké z "knížky" budete mít pocity. Popravdě řečeno mě práce na tomto projektu hodně baví a narovinu...v některých momentech to bude pecka

  Rád bych tedy tento článek (a vlastně i blog) ukončil. Chci vám mnohokrát poděkovat za vaši podporu na této stránce, kde jsme spolu vydrželi skoro dva roky. Jsem moc rád, že jsem s vámi mohl sdílet své vzpomínky z Dětenic, nové zážitky v Kuksu a celkově jsme tu vytvořili úžasnou komunitu. Sice malou, ale skvělou. Pokud tedy máte zájem i o další články (tentokrát z mého života), určitě sledujte mou FB fanpage nebo můj osobní profil, kde určitě časem zveřejním i svůj nový blog! Věřím, že to bude skvělé a máte se na co těšit... :-) :-) 

  Určitě také sledujte můj Instagram, kde mne najdete pod jménem "ales.otava". Ještě jednou vám moc děkuji za podporu a za skvělé léto 2018!!! Budu rád za vaše komentáře a mějte se krásně. 😊
Váš Aleš Otava 

Komentáře

 1. Psát o jednom tématu je hodně těžké, člověk kolikrát touží vyjádřit se i o něčem jiném, to úplně chápu. :) Na nový blog se určitě těším, jsem zvědavá na cestovní články. Tipy, kam v ČR vyrazit, se budou určitě hodit :)

  L e n k a

  OdpovědětVymazat
 2. Já myslím, že je zbytečné rušit tento blog jen kvůli slovu průvodce.
  Průvodcem přece pořád jsi. ;) Ať chceš nebo ne, blog ti to ovlivňovat bude. Navíc je to už taková tvoje značka.

  OdpovědětVymazat
 3. Tento blog se Ti velice zdárně vyvíjel.I tady jsi ho spestřil jiným tématem,či výletem.Takže si myslím že je zbytečné a možná je i škoda zakládat další.Stále nové a nové začátky Ti nakonec nic nového přinést nemusí..E.

  OdpovědětVymazat
 4. Mrzí mě, že tento blog končí. Jako by to bylo včera, co jsem sem přišla a začala si číst všechny Tvé články, co jsi do té doby zveřejnil. Nevynechala jsem jediný :). Jsem moc ráda, že jsme se poznali i osobně. Měla jsem možnost za Tebou přijet a troufám si říct, že jsme velcí kamarádi :). Díky moc za vše a doufám, že si budu moci koupit E-Book k Vánocům a pak číst i Tvůj nový blog ;). Ať se Ti daří!

  OdpovědětVymazat
 5. Je škoda zanechat blogu.. Protože byl pro tebe úspěšným. Zajímalo by mě, jak chceš na průvodcovství udělat ebook? Můžeš to nějak rozvést? Upoutávku nebo tak?
  Taky jsem chtěla za tebou přijet, ale bohužel z toho sešlo, neboť nebyl čas a ani příležitost. Tak možná někdy ;-)
  Ale dělej to, co chceš. Přece od pár lidí, kteří ti říkají, abys neskončil, si nenecháš vzít něco, co chceš že. Navíc, myslím, že by sis to rozmluvit nenechal.

  Je to ok, jestli ses tak rozhodl. Dělej to, co chceš a co si myslíš, že je správné. Hlavně mysli na ty, co tě v tomto blogu podporovali a drželi tě nad vodou, když si měl špatné chvíle. Protože na tom záleží. Dávali ti podporu.. :) A to mluvím i to tvých blízkých ve tvém okolí. I o těch, co jsou od tebe daleko.. Věřím, že si někoho takového měl.

  Tak hodně štěstí no ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rád bych řekl, že bude další blog :-) řeším tady ale jak téma, tak i nový web, protože zde cítím nedostatky a podobně :-) Hlavně mi přijde, že se to mění v jistou "aféru" :-). Nekončím s tvorbou...končím jen na tomhle webu, ale kdo mě má skutečně rád a podporuje mne, tak věřím, že mne bude podporovat i na novém blogu :-) Protože se nic zásadního nemění :-) Ukázku na e-book mám na svých sociálních sítích :-)

   Vymazat
 6. Změna je život. :) Tvé články čtu ráda, takže se už jen a jen těším na novou stránku! Přeji hodně sil o tvorby. :) Ale jak už bylo řečeno, na druhou stranu, tenhle blog tě "proslavil", tak ho určitě nenechej jen tak ležet ladem, byla by to škoda.

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky