#KNIHA

Ahoj, zdravím všechny! 😉

Jak jsem už psal v jednom článku #IHAVEDREAMS, každý máme nějaké sny, které bychom si rádi splnili. Několik ze svých snů, které jsou prioritní (zdraví, rodina), jsem vám prozradil. Nyní se vám chci ale svěřit i s těmi, bez kterých se sice dá žít... ale chci si je prostě splnit!

 Dřív to byla kapela. Ano, já, který nikdy neuměl zpívat, chtěl skutečně prorazit v hudebním světě a ovládat veškeré česko-slovenské hitparády. Ještě že mě to přešlo! 😃
 Nyní ale chci něco jiného...chci dělat věci, které snad umím a baví mě! Chci dělat to, co mne naplňuje dobrým pocitem. Chci se věnovat provázení tak dlouho, jak jen to bude možné, byť samozřejmě nevím, kde to bude. Je možné a přál bych si, abych dlouho provázel na hospitálu Kuks, jenže to může být i kdekoli jinde. Může se stát cokoli, co mne odvede na malou nenápadnou památku, kde ročně rozhodně neprojde 100.000 návštěvníků, jako u nás na Kuksu (dobře, dost vytahování), nebo to může být Pražský hrad. Nikdy nevíme, co nám budoucnost přinese. Ale jak jsem řekl, vím, že provázení je moje ,,number one" v rámci mých zálib.
 Videa? Ano, v těch bych se rovněž rád zlepšoval. Zde mi dokonce motivaci dodala moje nejoblíbenější travel blogerka Weef, která mi nahrála osobní videovzkaz, kde mi jasně ukázala, že to, kde se teď nacházím, může být můj šťastný začátek něčeho velkého. Moc Ti děkuji, Weef! 😊 Někdy je totiž právě naděje to, co vás nakopne neuvěřitelným způsobem vstříc vašemu vytouženému cíli!
 To, co bych rád dokázal už od dětství, a proč někdy navštěvuji besedy s různými spisovateli, je sepsání své vlastní knížky. Vždy mne lákalo mít na knize napsané jméno autora: ,,Aleš Tech...."ehm...pardon, já si vlastně změnil příjmení....,,Aleš Otava". Lákala mne představa, že právě moji knížku si kupují čtenáři, kterým něco přinese. Zábavu? Ponaučení? Jenže o čem bych zrovna já měl lidi poučovat?! Až teď ale vidím, že bych jim sám rád dal nějakou motivaci k tomu, aby dělali právě to, co je těší a naplňuje. Je totiž úplně jedno, jestli jste slavní, nebo nejste. Když děláte své oblíbené činnosti, stanete se šťastnými a zlepšuje vám to každý další den, kdy se ráno probudíte.

 Asi jste si vy, kteří můj blog čtete, všimli toho, že jsem zde zveřejnil nějaké kapitoly, které jsem do své knížky chtěl zařadit. Jenže potom jsem je vymazal, což mělo za reakci otázky:,,Proč?!" Víte, když se snažím dělat věci, které mě baví, dělám je naplno a chci, aby byly dělány nejlépe, jak dokážu. Zkrátka a dobře, ty kapitoly se mi nelíbily. Nelíbily se mi stylem, jakým byly napsány. Zkrátka to chce změnu, kterou s vámi budu rád sdílet, pokud o to budete stát. Těší mě, když mi někdo dá najevo, že moje video, nebo článek viděl a,,projel"ho celý. Je úplně jedno, zda-li to je negativní komentář, či pozitivní. Z negativ totiž můžeme zjistit, co je špatně a můžeme to napravit. Pozitiva? To je potom to, čeho bychom se měli držet. Nikdo by se neměl bát kritiky. Pokud je pochopitelně oprávněná a není ve stylu:


,,Jsi debil! Přestaň s tím!"

 Je vtipné, že jsem dost dlouhou dobu psaní a blogování odmítal. Jedné známé blogerce jsem dokonce napsal, že já nikdy blogovat nebudu. Že jsem si sice vždy něco psal, ale bude to vždycky ,,doma v šuplíku". A teď? Píšu tady už několikátý článek. Jsem za to, že jsem začal psát, moc rád!

Děkuji, že jste tento článek dočetli až sem a budu rád, pokud napíšete dolů do komentářů, jaké jsou VAŠE SNY, bez kterých se sice dá žít, ale které zkrátka chcete splnit?

Mějte se krásně
Váš Aleš 😊


Komentáře

 1. Aleši, jako vždy, povedený článek. Každý máme svoje sny bez kterých se sice dá žít, ale jak už jsi psal, chceme si je splnit... A my máme velice podobné sny. :) Průvodcování je moje TOP! (mimochodem, o víkendu byl u nás návštěvník cizího původu a měl tričko s nápisem HOSPITAL KUKS :D) A kniha? Nespočítala bych na prstech jedné ruky, kolik jsem vyhodila nepovedených kapitol :D
  Přeji Ti, milý průvodce Aleši, ať se Ti splní sny :) A je jedno zda to bude teď nebo za týden, rok, staletí... :)
  Jana
  www.vpodhradi.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 2. To by bylo super, kdyby si vydal knížku :). Určitě bych si ji koupila ;)
  Tvoje práce (brigáda) je zajímavá a různorodá. Určitě by to bylo super sepsat své zážitky do knížky :).
  O svých snech jsem už psala v tvém minulém článku I have dreams :)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky