#VYHRA+VOLBY

Ahoj, zdravím všechny 😉

 Pocit vítězství v něčem je tak krásný, že bychom ho nejraději prožívali znovu a znovu. Je tedy přirozené, že máme v sobě jistou soutěživost, která vznikla již v dětství.
Ve škole jsme většinou chtěli nosit lepší a hezčí oblečení, než ostatní spolužáci, já osobně pamatuji, když jsme soutěžili v již nostalgických ,,Beybladech", kde vítěz klání byl největším vládcem dané třídy. Tento titul jsem rovněž jednou získal. Ovšem ne s typickým kotoučem, za který spolužáci utráceli velké množství peněz, nýbrž s obyčejnou dřevěnou káčou. Spolužáci mne podcenili a říkali si, že jim ,,nějaká stará káča nemůže vítězství vzít". Chyba! Podceňovaná káča vyhrála veškeré duely. Ze začátku to bylo bráno jako náhoda, po vítězství celého turnaje jsem si sice mohl ponechat titul vítěze, do dalších zápasů mi však nedovolili zapojení, pouze po zakoupení typického ,,Beybladu".

 Tento úspěch byl v následujících letech spíše přehlušen porážkami. A to v jakékoli soutěži, do které jsem se kdy zapojil. Nejčastěji to byly turnaje v malém fotbale, kterému jsem se několik let amatérsky věnoval. Je to poměrně zvláštní náhoda, nicméně vždy když jsem nastoupil do branky, zvýšila se o skoro 95% šance, že náš tým prohraje. Nuže, co si budeme nalhávat, brankář je až ta poslední varianta, za všechno mohli obránci! 😃 Tak, konec vtipů, teď vážně...nebyl nejlepší nápad se tomuto sportu věnovat.
  Další velké vítězství, které jsem tehdy velice slavil, byla soutěž České fotbalové reprezentace, která potřebovala získat větší fanouškovskou podporu. Navíc jsem byl dříve velkým fanouškem českého národního týmu, tudíž jsem věděl, že ,,prostě musím mít dres, který bude podepsaný od všech hráčů". To byl můj maximální cíl, navíc po pohledu na počet soutěžících, který čítal něco přes šest 600 lidí, tuhl úsměv na rtech. Hlavní cenou, která byla určena 20 lidem, byl zájezd do Rakouska, kde Česko sehrálo jeden z posledních přátelských zápasů před EURO 2012. Jenže, jak jsem říkal, šťastlivců do Linzu bylo málo, tudíž jsem si dělal naděje skutečně pouze na podepsaný dres. Tehdy bylo úkolem:vytvořit co nejbláznivější kartičku fanouška, kde byla vaše fotka. Sázel jsem na pravidlo ,,v jednoduchosti je síla", tudíž moje kartička ukazovala Aleška, který měl na hlavě fanouškovský klobouk. To bylo vše.
 V den vyhlašování výsledků jsem přicházel k počítači s otázkou, zda-li se mi podařilo postoupit na příčky 20-60, když v tom jsem spatřil šokující informaci! ,,JÁ JSEM VYHRÁL ZÁJEZD NA ZÁPAS ČESKA PROTI IZRAELI DO RAKOUSKA??!!" Stále jsem tomu nemohl uvěřit. Civěl jsem na monitor svého notebooku a když mi to skutečně došlo, neustále jsem obtěžoval mamku svými pokřiky (inspirované ze seriálu Okresní přebor) ,,Já jsem vyhjál!". Ano, cítil jsem velkou euforii, dokonce i několik dní za sebou.
 Zájezd jsem si nakonec skutečně užil! Organizátoři ze Spořitelny se skutečně snažili, aby výherci měli skvělý zážitek, navíc jsem dostal i svůj vysněný dres (ne, dresy nesbírám, prostě jsem ho tehdy ,,potřeboval"). Navíc tento zájezd jsem absolvoval se strýcem, který mi celý život byl spíše otcem, takže co víc si přát? Humorné ovšem je, že jsem vyhrál i v následující soutěži o lístky na fotbal národního týmu! Ano, byla to radost, nicméně si ze mě kamarád střílel, že mám na fotbalové asociaci známého, takže to není žádná ,,náhoda", že jsem znovu vyhrál.


,,Jde se na to!" aneb příprava na zápas Česko - Izrael v Rakousku (květen 2012)

 Nyní už český fotbal prakticky nesleduji, jenže se tu objevila nová ,,soutěž", spíše anketa. Anketa, kde budu pochopitelně rád, když se mi podaří nějaký úspěch. Asi jste již zaregistrovali, že byla spuštěn ,,Czech Blog Awards", kde jsem byl nominován do kategorie ,,Cosmo objev". Pokud vás tento blog skutečně baví, můžete kliknout na odkaz, kde najdete mé jméno. Právě zde mi můžete dát hlas! Je potřeba zde vyplnit vaše iniciály, telefonní číslo a e-mail. To je čistě jen kvůli rozpoznání, zda-li si to všechno neposílám já! 😂Až hlas odešlete, mrkněte se do své e-mailové schránky, kde musíte všechny kroky potvrdit!! Až poté je váš hlas platný a tento blog bude blíže úspěchům. 

 Co bych řekl závěrem? Buďte soutěživí, snažte se uspět v čemkoli, co vás dělá šťastnými! Co se týče ,,Blogera roku", nebudu vám slibovat po odeslání vašich hlasů, že ,,bude levnější máslo, nižší korupce", apod. Prakticky vám mohu slíbit pouze to, že články na tomto blogu budou vycházet i do budoucna, stejně tak i videa. Nepíšu kvůli cenám, píšu pro sebe a pro VÁS! Cením si vaší podpory, která vznikne už jen tím, že si můj článek přečtete, napíšete komentář, nebo mé příspěvky sdílíte. Moc vám všem děkuji a ještě jednou, budu moc rád, pokud právě můj blog bude stát za váš hlas! 😉 Ať to budu ale já, nebo někdo jiný, prosím, dívejte se na kvalitu článků! 

Tak jo, je načase tento článek nějak uzavřít. Těším se na vás zase u nějakého dalšího článku, moc vám děkuji za dočtení až sem, budu rád za vaše komentáře (a pochopitelně i hlasy) a mějte se hlavně krásně! 😊

Váš Aleš Otava Komentáře

 1. Beyblada jsem taky měla. Ve třídě taky probíhaly různé turnaje, ale myslím, že nikdy jsem se jich nezúčastňovala. Jen jsem si zkoušela, co můj "kůň" umí. Soutěže bohužel nejsou mou silnou stránkou, ale pamatuji si takovéty krabičky mléka Smilky a tam se taky o něco hrálo. Tenkrát jsem měla štěstí a přišel mi nafukovací míč a lehátko s logem právě Smilky :D :D Jinak jsem nic jiného nikdy nevyhrála.
  Super článek a hlas už máš. Držím palce :)

  OdpovědětVymazat
 2. U nás ve třídě se už hrály karty Magic (jo, chvilku jsem na tom ujížděla) a to nám zůstalo do čtvrté třídy. Já na výhry byla z úplného začátku smolař, ale pak se mi začalo dařit. V desíti letech jsem vyhrála výtvarnou soutěž od Škodovky. Tenkrát mi došel baliček s plyšákem a s pastelkami. Pak sem tam medaile z olympiády, ale největší výhrou byl balík knih s taškou a ponožkami. Zní to divně, ale já byla ráda.
  Každopádně můj hlas máš a já ti přeji, aby ti CBA vyšlo a aby tě psaní dál bavilo.

  Padám na kolena z toho, jak dokážeš hezky psát :) :)

  OdpovědětVymazat
 3. Absolutně nevím, co je to Beyblad. :-D A taky bych chtěla vidět tu vítěznou vtipnou fotku fanouška. Já vyhrála jednou v životě - vstupenky na koncert Chinaski a byla jsem v absolutní euforii. Ten pocit byl úžasný, v té době jsem tu kapelu děsně milovala a radost z výhry byla téměř nekonečná. No a ten koncert byl taky super! Můj hlas máš a budu doufat, že mi nebudou volat nějaké reklamy a chodit spamy na mail.

  OdpovědětVymazat
 4. Já jsem velký fanoušek tenisu.
  Dvakrát jsem byla na finále Fed Cupu v Praze (2014, 2015). Oba roky Češky vyhrály. Byl to úžasný zážitek :-)! 2014 i 2015 jsem byla vidět v televizi :D. Dostala jsem se i do kotle a nad hlavu jsme zvedali obrovskou českou vlajku :).
  Mám fotky, spoustu zážitků a i podpisy. Lucii Hradecké a Andree Hlaváčkové jsem dala i talismany :).
  Jestli si chceš přečíst, co jsem o tom sepsala tak zde jsou odkazy: http://ranc-u-breyeru.blog.cz/1411/fed-cup-2014

  http://ranc-u-breyeru.blog.cz/1511/fed-cup-2015-ceska-republika-vs-rusko

  Strašně ráda skládám básničky a pokřiky. Některé "visely" i na Daviscupových a Fedcupových dveřích týmu :). Před rokem jsem zaslaným pokřikem vyhrála 4 lístky na biatlon do NMNM! (Také sleduji biatlon) Byl to úžasný zážitek! Článek když tak tady :D: http://ranc-u-breyeru.blog.cz/1612/sp-v-biatlonu-nove-mesto-na-morave-2016

  Soutěžím v jezdectví (malé závody u nás a v okolí), na základní škole jsem soutěžila v atletice (teď chci znovu, ale už je ta konkurence vyšší a šance menší) a v psaní na klávesnici. To jsem byla hodně úspěšná. Účastnila jsem se i mezinárodní soutěže. Moc mě to bavilo. Teď od 2. ročníku máme na gymplu také psaní na klávesnici, ale už v tom nesoutěžíme. Ale jsem ráda, že se mohu stále zdokonalovat :), protože nikdy to nebude 100% a to je dobře.

  Téda, budu ti moc držet palce, abys v Czech Blog Awards uspěl. To je opravdu skvělý úspěch. Píšeš chvilku a už jsi nominovaný. Velká gratulace :)! Moc ti to přeju, píšeš krásně!

  Leník, www.ranc-u-breyeru.blog.cz

  OdpovědětVymazat
 5. U takových článku o Beybladech atd. si vždy uvědomím, že jsem starší 😂 chtěla jsem napsat stará ale ... já měla pocit vítězství ráda. Ovšem zažít jsem jej mohla až tehdy, když jsem si uvědomila, že důležité je zajet parkur tak, abych z něj měla dobrý pocit a já i kun jsme dojeli v pořádku ... pak jsem začala patřit mezi ty lepší ... to byly časy ... tak 10 - 15 let zpět ... mazec jak to letí ...

  OdpovědětVymazat
 6. To je skvělé, že máš takové štěstí! Já jsem vyhrála něco jen dvakrát. Poprvé, když mi bylo asi 8 a nakreslila jsem babču s hrozně velkýma prsama na jeden obrázek do soutěže a podruhé minulý rok, ale to bylo jen druhé místo. I tak jsem ale vyhrála spoustu seminářů, na které jsem jezdila po celé republice a spoustu se toho naučila. ��

  OdpovědětVymazat
 7. Škoda že to nevyšlo 😏 držel jsem palce i u nohou 🙁

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky