#ZABAVNEPROHLIDKY

Ahoj, zdravím všechny 😉

Pod minulým článkem mi přistály krásné komentáře, mezi kterými se například objevilo, že by se mnou někdo chtěl zažít prohlídku, protože to musím mít zábavnější formou. Popravdě, je velice těžké si sám hodnotit prohlídku, tudíž vám v tomto článku představím to, jakým způsobem se prohlídky snažím dělat a když budete číst pořádně, dočkáte se i nějakých mých přeřeků... A že jeden z nich je vážně perla... Tak jo, jdeme na to!

 Víte, osobně zastávám názor, že si většina lidí chce výlet na nějakou památku vážně UŽÍT! Nezajímají je ani tolik letopočty, jako spíše peprné informace ze sexuálního života šlechticů, intriky a politické ,,faily". Když ale máte tento vzorec, tak byť to vypadá, že máte vyhráno, není tomu tak. Musíte si pořádně v hlavě utřídit (a záleží na vašem vkusu), jaké informace ještě lidem podáte a jaké už ne, protože co si budeme povídat, někdy ti šlechtici byli...fakt prasata!

 Na prohlídky sice chodím s visačkou na krku, kde je nápis: ,,ALEŠ OTAVA - PRŮVODCE", jenže se cítím spíše (a asi špatně) jako někdo, kdo by chtěl být hercem, moderátorem či bavičem. Neříkám pochopitelně, že vyprávím jeden vtip za druhým, ale snažím se prohlídku odlehčit a do výkladu vkládat perličky, které by mohly zajímat + nějaký osobní vtípek, který však dlouho zvažuji, jestli ho vůbec použít na prohlídce.  Každá informace, kterou máte, se dá říct tak, že je humorná a lidé u ní buď mají úsměv na tváři, nebo propuknou v hlasitý smích. A nebudu lhát, když podá nějakou hlášku jeden z návštěvníků, mám problém i já, abych zadržel smích a ,,přepnul" se opět do role ,,seriózního Aleška".

 Jak jsem právě řekl, na prohlídkách mám nějakou svou roli. Nebo to tak minimálně já beru. Mohu vám zaručit, že vždy, když mě budete mít na prohlídce, budu naprosto v pohodě. Nebudu vám samozřejmě sdělovat své osobní starosti, spíše naopak se budu snažit kromě výkladu předat nějaký příjemný a možná i veselý zážitek z něčeho, čeho se často studenti děsí, tedy z prohlídky. A jsem vždycky moc rád, když se to podaří a příjemný zážitek si skutečně odnese co nejvíce lidí.
 Těžko říct, co bude dále. Možná mi bude provázení připadat jako ztráta času, budu s tím chtít co nejdříve skončit a prohlídky budu dělat stylem ,,letopočty, letopočty, letopočty", přesto doufám a věřím, že to nebude v nejbližší době. Možná nemám úplně nejlepší styl prohlídek...mohou být tací, kteří proti tomu budou mít výhrady, jenže když to tak baví mne a návštěvníky, tak proč měnit úspěšné věci?

 Teď už ale k tomu, na co možná někteří čekáte, tedy přeřeky během prohlídky. Což o to, když se vám během slovu ,,dívka" stane nechtěná záměna druhého písmena, dá se to pochopit (pokud to je jen jednou), ovšem stále nedokážu pochopit, jak jsem mohl z obyčejného ,,saského kurfiřta", udělat ,,saského kuřbuřta" (Pane, chraň, ať tento článek nečtou děti...). To byla chvíle, kdy mi bylo opravdu stydno. Nebudu lhát, děti v tu chvíli výrazně ožily a prakticky nikoho nenechal tento přeřek chladným. Nedivím se! 😂Naštěstí je to již ,,dávná" historie, tak jsem se vám s tím chtěl svěřit, když už jsme ve světě blogu na takové přátelské vlně. :-)

 Nuže, teď už možná máte představu, zda-li byste chtěli navštívit právě mou prohlídku! 😃 Já jsem ale moc rád, že jste tento článek dočetli až sem a těším se na vás zase příště. Moc si cením vašich návštěv a komentářů, které mi necháváte. Vždy si je moc rád přečtu, ale o tom zase někdy příště! 😉


Mějte se krásně
     Váš AlešKomentáře

 1. Hahhahaha, kuřbuřt pobavil. :D

  OdpovědětVymazat
 2. JOO taky jsem se opět pobavila. Nepochybuju tedy, že i prohlídky budou super. A po vzpomínce na prohlídku, kde mi "buclatá dáma" hlásila jeden letopočet za druhým, bych si taky raději poslechla nějaký prasárničky :-D

  OdpovědětVymazat
 3. Haha, ja myslim že s kuřbuřtem nejsi prvni, tohle se na zakladce nekomu povedlo stokrat :D
  Sarushef blog

  OdpovědětVymazat
 4. Na vysoké jsme měli vyučujícího, který měl výklad, který čas od času oživil fakt sprostým slovem. Přestože šlo o chemii (veterina, tedy "ne úplně hlavní předmět"), všichni napjatě poslouchali - protože používal i slova, která jsme neznali :D :D Takže ono ty přeřeky jsou krásné v tom, že aktivizují posluchače a člověk si z prohlídky odnese více. Ale nejvíce mne pobavil seriózní Alešek :D

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky