#ROZHOVOR_S_WEEF

Ahoj, zdravím všechny! 😉

Tak je to tady! Rozhodl jsem se na svém blogu publikovat první rozhovor, do kterého přijala pozvání moje oblíbená blogerka a videoblogerka Weef z kanálu Weef's World. Osobně si moc cením toho, že souhlasila s rozhovorem, protože se jedná o blogerku, která mne inspirovala (ano, inspirovala mne holka 😊) k tomu, abych se ve svých videích a článcích věnoval více smysluplnějším tématům, jako je cestování nebo zážitky z Kuksu. Právě díky němu jsem na Weef narazil!
 Věřím, že vás rozhovor dostatečně zaujme a třeba navnadí, abyste se podívali na hodně sympatickou tvorbu, kterou na naší blogerské i videoblogerské scéně máme. 😊

                                                                                Z Instagramu Weef

AlešAhoj, Weef! Jsem moc rád, že jsi přijala pozvání na můj blog u příležitosti rozhovoru :) Mohla bys prosím popsat nějak svou tvorbu těm, kteří Tě ještě neznají?
WeefSvoje cesty a kroky pro čistší planetu sdílím skrze blog a videa. Snažím se dávat tipy, rady a inspiraci, jde-li o tato témata. Snažím se svojí cestu k zero waste, což je spíš less waste, sdílet a nebo kupříkladu pořádám offline akce jako Úklidový insta-meet, kde se kromě focení přírody v nějaké pěkné lokaci, věnujeme sběr odpadu.

AlešU většiny YouTuberů (pokud se tak ráda označuješ) jsou nejaktivnějšími diváky děti. Vzhledem k Tvé tvorbě máš asi spíše dospělejší publikum, ale sledují Tě děti? Pokud ano, jak Tě berou, vzhledem k tomu, že neděláš videa, jako dělají typičtí youtubeři (challenge, sketche, názorová videa...)?
WeefMou nejsilnější skupinou jsou lidé ve věku od 18 - 24 let a hned druhou skoro stejně silnou skupinou jsou dospělí ve věku 25 - 34 let. Mladých ve věku 13 - 17 let mám ve skupině sledujících málo. Nemůžu tedy úplně říct, jak mě berou. Je ale znát, že mi publikum roste pomaleji, protože velká většina aktivních uživatelů na YouTube jsou právě mladší ročníky. YouTube se ale už začíná plnit i dospělým publikem a to současné s ním roste. :)

Aleš - Jak jsem si stihl všimnout po dobu, co sleduji Tvůj blog a videoblog, tak ráda cestuješ a snažíš se k cestování vybízet i své fanoušky v Česku. Vzhledem k tomu, že žiješ v Portugalsku, máš v plánu tvořit i obsah pro zahraniční diváky, nebo chceš tvořit pouze pro Čechy?
Weef - V tuto chvíli mám v plánu se soustředit na české publikum. Laškuju ale s myšlenkou se časem věnovat i obsahu v angličtině. Anglicky zatím jen sem tam komunikuji na IG. 

Aleš -  Kromě svých cestovatelských videí, tvoříš i sérii "Má to smysl", kde děláš rozhovory s různými lidmi. Nutno říct, že v těchto rozhovorech byla například zakladatelka značky Nemléko, ale i třeba Kate Rezková nebo holky z "A Cup of Style". Co je cílem těchto rozhovorů a jak Tě napadlo, že tuto sérii uděláš? Přeci jen to na blogové (a už vůbec YouTubové) scéně není obvyklé.
Weef - Pozoruji, že je kolem mne hodně inspirativních a šikovných lidí, kteří dělají, co je baví a často se tím živí. Nechtěla jsem na svém YouTube kanále mluvit jen o sobě a svých zkušenostech. Přišla mi to škoda, a tak jsem přidala tuto sérii. Rozhovory s těmi, kteří se rozhoupali a začali dělat to, co pro ně má smysl. :)

                                                                           Z instagramu Weef

Aleš - O řadě tvůrců videí na YouTube se říká, že v normálním životě (tím myslím práci) se nemají šanci uchytit. U Tebe je ale známo, že pracuješ. Nicméně má otázka je, zda-li jsi ten šťastlivec, pro kterého je práce zároveň koníčkem?
Weef - Nejsem šťastlivec. :) Jsem stejná jako ostatní, jen jsem se rozhodla a udělala něco pro mojí volbu. Chtěla jsem dělat, co mě baví. Musela jsem najít cestu, jak mě to uživí. Nic není hned, není to o žádném štěstí. Je to tvrdá práce, ale taková, která přináší radost. :)

Aleš - Ty jsi se účastnila i tzv. "RoadTrip Baroko", což bylo cestování po českých barokních památkách. Je nějaké místo, které Tě hodně zaujalo a pokud ano, tak proč?
WeefHodně mě bavil Kuks, který se s tebou dost pojí. Nikdy před tím jsem tam nebyla. To místo má neskutečnou energii a sílu. Určitě jsem tam nebyla naposledy. To samé Český ráj a hodně mě bavil Olomouc. :) Byla jsem dost překvapená, jak malebné město to je a zároveň dost tepe a není tam nuda. :)

Aleš - Máš nějaký sen, který by sis jako cestovatelka chtěla splnit? 
Weef - Přála bych si, aby se cestování stalo zároveň mou prací na plný úvazek. Teď už jsme tak v půli! :) Chci lidem na plno přinášet informace, tipy atd. :) Mít čas na to videa dotáhnout k dokonalosti.

Aleš - Je něco, co bys vzkázala čtenářům?
Weef - Mějte se rádi a zároveň na sebe buďte přísní. Nic se neděje náhodou. Chcete-li něco z celého srdce, musíte si pro to dojít. :)

Aleš - Moc Ti děkuji za rozhovor a rovněž za inspiraci, díky které jsem začal psát tento blog. Přeji Ti mnoho štěstí do budoucna! 😉


Tento netradiční článek je tedy u konce, ale rád bych vás odkázal i na tvorbu, kterou se Weef prezentuje. Můžete mrknout jak na její blog, tak i videa na YouTube. Určitě na ně mrkněte, protože to stojí za to! 

ODKAZY


Já vám moc děkuji, že jste tento článek dočetli až sem a těším se, že vás budu moci potěšit dalšími příspěvky! Máte se na co těšit, protože nám začátkem března začíná sezóna na Kuksu, se kterou přijde jistě velká řádka nových (a mnohdy vtipných) zážitků. 😊
Budu moc rád za vaše sdílení a komentáře pod článkem. 


Mějte se krásně 😉
       Váš Aleš

Komentáře

 1. Tak o Weef jsem nikdy neslyšela, děkuji za tip, určitě se podívám na její tvorbu :-) už dlouho hledám zajímavého cestovatelského youtubera.

  www.vevlnach.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Weef vůbec nezmám. Ale zaujala mě. Hlavně mi imponuje "zero waste", ráda bych na tom také zapracovala. Rozhodně souhlasím s tím, že všude kolem je hodně inspirativních lidí a je super se od nich učit nebo jim alespoň naslouchat ;-)

  OdpovědětVymazat
 3. Tuto slečnu jsem vůbec neznala. Děkuji moc, že jsi mi ji představil :). Zkoukla jsem její tvorbu a je velmi šikovná!

  OdpovědětVymazat
 4. Tuto slečnu jsem vůbec neznala. Děkuji moc, že jsi mi ji představil :). Zkoukla jsem její tvorbu a je velmi šikovná!

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky